Luis Henriquez

Autor: CYFRASPORT Luis Henriquez

Lech - Zawisza. Emocje w Poznaniu i zwycięstwo "Kolejorza"

2013-09-01 21:55

W drugim niedzielnym meczu Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na własnym boisku Zawiszę Bydgoszcz 3:2. Przy Bułgarskiej emocji nie brakowało, także w końcówce spotkania, a Lech od 55. minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Luisa Henriqueza.

Zarówno Lech jak i Zawisza słabo wystartowały w Ekstraklasie i bardzo potrzebują punktów. Więcej determinacji i szczęścia mieli w niedzielę poznaniacy, i zgarnęli całą pulę. Zespół Mariusza Rumaka mecz rozpoczął znakomicie. Już w 4. minucie po podaniu Huberta Wołąkiewicza gola strzelił Bartosz Ślusarski. W 18. minucie było już 2:0. Tym razem do siatki trafił Luis Henriquez a asystę na swoim koncie zapisał Szymon Pawłowski.

Kiedy wydawało się, że w Poznaniu gospodarze znokautują Zawiszę, goście wzięli się do roboty. Najpierw po głupiej stracie Manuela Arboledy w dobrej sytuacji znalazł się Michał Masłowski, ale okazję zmarnował. W 33. minucie był już jednak bezbłędny i Zawisza mógł się cieszyć z kontaktowego gola.

Po zamianie stron Lech potrzebował zaledwie 8 minut do odzyskania dwubramkowego prowadzenia. Drugą asystę zaliczył Wołąkiewicz, a gola strzelił debiutujący na polskich boiskach Daylon Classen. W 67. minucie po dość przypadkowym zagraniu Łukasza Skrzyńskiego, Krzysztof Kotorowski po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Zawodnik Zawiszy trochę strzelał trochę dośrodkowywał, przed piłką przebiegł Bernardo Vasconcelos zmylając bramkarza Lecha.

W końcówce sędzia mógł podyktować jeszcze rzut karny po ostrym zagraniu manuela Arboley w polu karnym, ale nie sięgnął po gwizdek.

Lech Poznań - Zawisza Bydgoszcz 3:2 (2:1)
Ślusarski 4, Henriquez 19, Claasen 53 - Masłowski 33, Skrzyński 67
Żółte kartki: Luis Henriquez, Marcin Kamiński, Hubert Wołąkiewicz, Łukasz Teodorczyk, Krzysztof Kotorowski - Łukasz Skrzyński, Michał Masłowski.
Czerwona kartka za drugą żółtą - Lech Poznań: Luis Henriquez (56).
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 19 393.
Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski - Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Daylon Claasen (78. Gergo Lovrencsics), Łukasz Trałka, Kasper Hamalainen, Vojo Ubiparip (62. Szymon Drewniak), Szymon Pawłowski - Bartosz Ślusarski (71. Łukasz Teodorczyk).
Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk, Łukasz Skrzyński, Andre Pereira, Sebastian Ziajka - Jakub Wójcicki, Sebastian Dudek (90. Piotr Kuklis), Michał Masłowski, Herold Goulon (73. Paweł Strąk), Piotr Petasz (63. Luis Carlos) - Bernardo Vasconcelos.

Lech: Kotorowski - Wołąkiewicz, Kamiński, Arboleda, Henriquez - Claasen (78. Lovrencsics), Trałka, Hamalainen, Ubiparip (62. Drewniak), Pawłowski - Ślusarski (71. Teodorczyk)

Zawisza: Kaczmarek - Lewczuk, Skrzyński, Pereira, Ziajka - Wójcicki, Dudek (90. Kuklis), Masłowski, Goulon (73. Strąk), Petasz (63. Carlos) - Vasconcelos