Lechia Gdańsk zagra z kibicami… na płytach PCV. Sprytne rozwiązanie gdańskiego klubu

2020-05-23 10:57 MF
Stadion Energa Gdańsk
Autor: Cyfra Sport Stadion Energa Gdańsk

Już 29 maja wraca piłkarska Ekstraklasa, a dwa dni później Lechia Gdańsk zagra z Arką Gdynia. W związku z pandemią koronawirusa, kibice nie mogą wejść na stadion, ale klub znalazł ciekawe rozwiązanie, jak sprawić, by nie grać przy pustych trybunach. Stadion w Gdańsku wypełni się wizerunkami kibiców na… płytach PCV.

Mecze derbowe między Lechią a Arką zawsze wzbudzały mnóstwo emocji i to nie tylko w samym Trójmieście, ale w całej Polsce. Niestety, najbliższe derby odbędą się bez udziału kibiców, co związane jest z obostrzeniami w związku z pandemią koronawirusa. Klub z Gdańska wpadł jednak na ciekawy pomysł, jak zapewnić kibicom możliwość "obecności" na stadionie w tym wyjątkowym dniu.

Lechia Gdańsk straci gwiazdę? Kolejny klub zainteresowany piłkarzem z Ekstraklasy 

W tym celu Lechia rozpoczęła akcję „kibice na stadionie”. Każdy kibic biało-zielonych może zapłacić, by jego wizerunek wykonany na płycie PCV znalazł się na stadionie. Koszt udziału w akcji to 75 zł, a każdy chętny po zakończeniu sezonu będzie mógł zabrać swoją podobiznę do domu.

Poważny wypadek Uwe Seelera. Pilnie potrzebuje operacji

To druga akcja klubu po #zapelniamystadion, w której sprzedano ponad 6500 wirtualnych biletów. - Od wielu kibiców otrzymujemy sygnały, że chcą wesprzeć klub. Z drugiej strony zawodnicy potwierdzają w wywiadach, że gra bez kibiców różni się od normalnej rywalizacji. Postanowiliśmy połączyć potrzeby kibiców i piłkarzy. Jeszcze przed meczem derbowym każdy może przesłać nam swoje zdjęcie, a my zadbamy o to, aby wygodnie zasiadł na stadionie i mógł oglądać wszystkie mecze do końca obecnego sezonu. Dla naszych kibiców przewidzieliśmy miejsca na trybunie żółtej. Podobnie jak w przypadku wirtualnych biletów liczymy, że kibice dopiszą i pojawią się licznie na stadionie – jak na derby Trójmiasta przystało – powiedział Arkadiusz Bruliński, dyrektor Działu Komunikacji i Marketingu Lechii Gdańsk.

Ale WPADKA! Cały internet śmieje się z klubu reprezentanta Polski [ZDJĘCIE]

Zgłoszenia można przesyłać tylko on-line, przez stronę internetową Lechii Gdańsk. Zakup do dnia 27.05. (środa) gwarantuje kibicom obecność na derbach Trójmiasta. Zamówienia złożone po tym terminie takiej gwarancji już nie dają.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Raport 22 V (Wójcik, Karnowski, Piechociński, Wojciechowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze