Legia Warszawa bez trenera! Dotkliwa kara po porażce z Lechem Poznań

2019-04-25 20:20 JWa
Aleksandar Vuković, Legia Warszawa
Autor: Tomasz Radzik Aleksandar Vuković na ławce trenerskiej Legii Warszawa

Legia Warszawa już w weekend zagra chyba najważniejszy mecz w sezonie. Mistrzów Polski czeka rywalizacja w Gdańsku z prowadzącą w tabeli Lechią. Sytuacja stołecznej ekipy przed tym meczem mocno się skomplikowała. W przegranym klasyku z Lechem Poznań legioniści stracili bowiem nie tylko punkty, lecz także trenera. Komisja Ligi postanowiła ukarać Aleksandara Vukovicia dyskwalifikacją.

Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa nie dostarczył mnóstwa emocji na boisku. Gospodarze wygrali 1:0 po golu 17-letniego Filipa Marchwińskiego, ale oba zespoły raczej nie forsowały przesadnie tempa. Więcej działo się przy linii bocznej pod koniec rywalizacji. Zagotował się trener gości Aleksandar Vuković. Choć został odesłany na trybuny, to dziennikarzom mówił, że nigdy nie był tak spokojny w stolicy Wielkopolski. Jego tłumaczenia nie zrobiły wrażenia na Komisji Ligi. "Na trenera Legii Warszawa Aleksandara Vukovicia nałożono karę dyskwalifikacji w 1 meczu Ekstraklasy" - czytamy w czwartkowym komunikacie.

Oznacza to, że Vuković nie usiądzie na ławce podczas weekendowego hitu Ekstraklasy, w którym Legia zmierzy się na wyjeździe z prowadzącą Lechią Gdańsk. To nie koniec złych wiadomości dla stołecznego klubu. Za zachowanie swoich kibiców w Poznaniu musi on zapłacić 30 tysięcy złotych. Oprócz tego nałożono zakaz organizacji wyjazdów na kolejne dwa spotkania na stadionie Lecha w ramach Ekstraklasy.

Aleksandar Vuković, Legia treningtrening
Autor: Marek Zieliński Aleksandar Vuković podczas treningu Legii

Komisja Ligi przyjrzała się także między innymi Lechii Gdańsk. Lider tabeli także odpowie za zachowanie kibiców. Fani biało-zielonych podczas ostatniego spotkania u siebie obrażali na tle rasistowskim Joela Valencię. Z kasy klubu ubędzie 10 tysięcy złotych.