Mateusz Wieteska, Legia Warszawa

i

Autor: Cyfra Sport Mateusz Wieteska

Legia Warszawa bliska straty swojego lidera. Szykuje się głośny transfer, Mateusz Wieteska rozchwytywany

2022-05-06 17:33

Trwający sezon PKO Ekstraklasy Legia Warszawa mogła już dawno temu spisać na straty. Osoby odpowiedzialne za przyszłość klubu muszą zastanowić się, jak zbudować drużynę, aby drugi tak słaby sezon się już nie przytrafił. Niewykluczone, że Legię czeka rewolucja kadrowa. Coraz więcej mówi się o tym, że stołeczny klub może opuścić jeden z liderów zespołu, a mianowicie Mateusz Wieteska.

Tak słabego sezonu w wykonaniu Legii nie pamiętają nawet najstarsi jej kibice. Wojskowi ponownie mieli walczyć o Mistrzostwo Polski i jeszcze na początku rozgrywek wydawało się, że nie będą mieli z tym większego problemu, ale nadszedł kryzys, który sprawił, że Legia w pewnym momencie musiała drżeć o utrzymanie w PKO Ekstraklasie.

Wypłynął ranking zarobków piłkarskich gwiazd. Miejsce Lewandowskiego? Zdziwicie się!

Legia straci lidera? Transfer możliwy już tego lata

Obecnie sytuacja nie jest już tak niebezpieczna dla drużyny, jak jeszcze na początku roku, ale miejsce w drugiej połowie tabeli to na pewno nie to, o czym marzono w stołecznym klubie. Wiele wskazuje na to, że Legię czeka prawdziwa rewolucja. Niewykluczone, że z klubu odejdzie kilku zawodników, którzy w ostatnich latach stanowili o jego sile.

Dramatyczne wyznanie wybitnego reprezentanta Polski. Przegrywa ze straszną chorobą

Jednym z takich piłkarzy jest Mateusz Wieteska. Środkowy obrońca w zespole z Warszawy występuje już jedenaście lat i wyrósł na lidera tej drużyny. Co więcej, przed barażem o mistrzostwa świata dostał powołanie do reprezentacji od Czesława Michniewicza i na pewno pozostanie w kręgu zainteresowania selekcjonera.

Sonda
Czy Legia Warszawa wróci do czołówki?

Wieteska może odejść z Legii. Jest rozchwytywany

Według informacji podanych przez TVP Sport powołania dla Wieteski mogą niebawem przychodzić do innego klubu. Obrońcą Legii Warszawa ma być zainteresowanych kilka zespołów. Jednym z kierunków mogą być Stany Zjednoczone. MLS stała się niedawno popularna wśród polskich zawodników i możliwe, że grono biało-czerwonych dzięki Wietesce się powiększy.

Obrońcę na celowniku ma również grecki klub, Olympiakos Piresu. Zespół ten niedawno wywalczył trzeci mistrzowski tytuł z rzędu i na pewno transfer do Grecji byłby dla Wieteski sporym wyzwaniem. Legia będzie jednak robiła, co mogła, aby zatrzymać obrońcę w swoich szeregach. Klub powalczy o przedłużenie kontraktu z zawodnikiem, ale opcja z odejściem wydaje się bardziej prawdopodobna.

Antoni Piechniczek oprowadza po swoim domu
Najnowsze