Legia Warszawa

Autor: Cyfra Sport Piłkarze Legii Warszawa

Legia się męczyła, ale spełniła cel. Jest już w półfinale Pucharu Polski, ambitny Górnik Łęczna nie dał jej rady

2022-03-02 22:46

Kryzys Legii Warszawa spowodował, że jedyną drogą do Europy stał się dla niej Puchar Polski. Obecni mistrzowie Polski dopiero w ćwierćfinale trafili na ekstraklasowego rywala i w środowy wieczór pokonali Górnik Łęczna 2:0. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, choć Josue już w 22. minucie otworzył wynik spotkania, ale drużyna Kamila Kieresia miała swoje okazje - zwłaszcza w drugiej połowie. Dopiero w 86. minucie Ernest Muci wykorzystał zabójczą kontrę stołecznej drużyny i zapewnił jej miejsce w półfinale krajowego pucharu. Poniżej znajdziecie zapis naszej relacji na żywo z tego spotkania:

Legia Warszawa - Górnik Łęczna 2:0 (1:0)

Bramki: Josue (22'), Muci (86')

Kartki: Pekhart, Wieteska - Gol

Legia: Miszta - Johansson, Wieteska, Nawrocki, Mladenović - Slisz, Celhaka (70', Sokołowski) - Wszołek (88', Kastrati), Josue, Rosołek (57', Muci) - Pekhart

Górnik: Gostomski - Rymaniak, Szcześniak, Leandro - Goliński (68', Wędrychowski), Drewniak, Gol (60', Serrano), Krykun (59', Lobato) - Lokilo, Gąska (59', Mak) - Śpiączka (75', Banaszak)

Legia Warszawa - Górnik Łęczna: kto wygra?

1/4 finału PP: Legia Warszawa - Górnik Łęczna

To także koniec naszej relacji. Kibice ironicznie gratulują Legii awansu, bowiem w ligowej tabeli wciąż jest niżej od dzisiejszego rywala. Zapraszamy na kolejne wydarzenia relacjonowane w portalu sport.se.pl!

90+5'

Koniec! Legia nie bez problemów, ale melduje się w półfinale PP.

90+4'

Dziwna żółta kartka dla Wieteski, ale sędzia podjął taką decyzję.

90+3'

Górnik nie stwarza już niemal żadnego zagrożenia. Legia może być pewna awansu do półfinału.

90+1'

Sędzia doliczył do tego meczu cztery minuty. Rafa Lopes wrócił na ławkę i możliwe, że ostatecznie nie wejdzie na boisko.

90'

Muci ładnie opanował piłkę zagraną górą przez Josue, ale mocny strzał Albańczyka z lewej nogi okazał się niecelny.

88'

Kolejne zmiany w Legii: Kastrati za Wszołka i pewne problemy przy wejściu Rafy Lopesa. Portugalczyk musi jeszcze poczekać na swoją kolej.

86'

GOOOOL! Zabójcza kontra Legii! Po rzucie rożnym Josue rozprowadził akcję, bowiem wszyscy piłkarze gości weszli na połowę rywala. Portugalczyk wypuścił Albańczyka i ten w sytuacji sam na sam pokonał Gostomskiego!

85'

Kolejny rzut rożny dla gości po wrzutce z rzutu wolnego.

84'

Żółta kartka dla Pekharta za ostry wślizg na własnej połowie.

80'

Lokilo ładnie zwiódł obrońcę Legii, ale tym razem źle wrzucił piłkę i oddał ją za darmo Miszcie, który rozpocznie od własnej bramki.

78'

Po rzucie rożnym Michał Mak przejął piłkę w polu karnym i uderzył z ostrego kąta, ale mocny strzał przeleciał dość daleko od bramki Miszty.

77'

Strzał Rymaniaka z półwoleja odbił się po drodze od Nawrockiego i spadał za plecy Miszty. Ostatecznie przeleciał nad poprzeczką bramki Legii.

76'

Po faulu Wieteski na Banaszaku w środku pola nieco zaiskrzyło. Obrońca Legii nie zgadzał się z decyzją sędziego i ten szybko ukrócił złość legionisty.

75'

Ostatnia zmiana w Górniku - Banaszak za Śpiączkę.

72'

Muci miał dużo miejsca w polu karnym, ale nie najlepiej przyjął piłkę i jego strzał został zablokowany. Jedynie rzut rożny dla Legii.

71'

Lokilo ponownie dał o sobie znać! Dograł z prawego skrzydła pomiędzy obrońcę a bramkarza, ale Michał Mak nie zdołał pokonać Miszty.

70'

Zmiana w Legii - Sokołowski za Celhakę.

68'

Ponownie Josue znalazł sobie miejsce i uderzył z dystansu, ale piłka przeleciała obok bramki gości. Zmiana w Górniku - Wędrychowski za Golińskiego.

65'

Rozkręca się Lokilo. Skrzydłowy Łęcznej zaczął stwarzać spore zagrożenie, jego strzał w światło bramki w ostatniej chwili wybił głową obrońca Legii.

64'

Świetna akcja Muciego, który wszedł z piłką w pole karne rywali, ale jego strzał minął bramkę Gostomskiego.

62'

Mladenović szukał Pekharta, ale piłka minęła głowę Czecha.

59'

Krykun strzelał zza pola karnego po stracie Slisza, ale uderzył fatalnie. Kamil Kiereś przeprowadza potrójną zmianę: Michał Mak za Gąskę, Lobato za Krykuna i Serrano za Gola.

58'

Świetna cięta wrzutka Lokilo z lewej strony, ale Gąska nie zdołał trafić w piłkę. Zrobiło się gorąco w polu karnym Legii.

57'

Pierwsza zmiana w meczu - Muci zmienił Rosołka. Młody piłkarz Legii nie rozgrywał dziś najlepszego spotkania, co zauważyli także kibice.

53

Pekhart doszedł do strzału głową i Gostomski tylko patrzył, dokąd leci piłka. Ta minimalnie minęła słupek jego bramki!

53'

Slisz uderzył mocno zza pola karnego, ale Gostomski zbił piłkę na rzut rożny.

52'

Josue wypuścił prostopadle Rosołka, ale Szcześniak wygrał pojedynek bark w bark z ofensywnym piłkarzem Legii.

50'

Kapitalna indywidualna akcja Lokilo, który ograł trzech legionistów i wyprowadził kolegę na dogodną pozycję, ale wracający Slisz zablokował atakującego piłkarza Górnika.

46'

Zaczynamy drugą połowę! Obie drużyny bez zmian.

Górnik Łęczna w każdym meczu obecnej edycji Pucharu Polski tracił gola jako pierwszy. 3 poprzednie mecze kończył awansem, więc kibice z Lubelszczyzny mają nadzieję na kolejny zwrot akcji.

45+1'

Sędzia kilka sekund po upływie czasu zakończył pierwszą połowę! Legia zasłużenie prowadzi 1:0, choć mogła nawet podwyższyć ten wynik.

45'

Wrzutka Leandro niemal trafiła do Śpiączki, ale Legia zażegnała niebezpieczeństwo.

42'

Gąska znakomicie dośrodkował w kontrze z lewej strony i Goliński doszedł do strzału głową, ale piłka minęła bramkę Miszty obok słupka.

42'

Wszołek przebił się w pole karne rywali i wrzucił piłkę, ale Pekhart nie trafił w nią czysto, próbując przewrotki.

40'

Josue znowu zobaczył więcej i wyprowadził kolegę na świetną pozycję do dośrodkowania z lewej strony, jednak piłka minęła głowy ofensywnych piłkarzy Legii. Po chwili Johansson znalazł miejsce do strzału, jednak jego uderzenie przeleciało obok bramki gości.

38'

Górnik stara się odgryźć Legii, ale na razie nie stworzył większego zagrożenia, mimo intensywnego pressingu. Tak po golu cieszył się Josue:

33'

Górnik Łęczna wykonywał rzut wolny z ok. 40 m, ale Śpiączka miał bardzo trudną sytuację, by oddać groźny strzał głową.

32'

Minęło już nieco ponad 30 minut i można je podsumować jednym zdaniem: spektakl w wykonaniu Josue. Kibice są pod wrażeniem umiejętności Portugalczyka.

29'

Josue kapitalnie wyprowadził Pekharta na czystą pozycję w polu karnym, ale czeski napastnik zmarnował 100% okazję z 6 m! Nieatakowany uderzył wprost w nogi rzucającego się intuicyjnie Gostomskiego. Powinno być 2:0!

24'

Świetna wymiana piłki między zawodnikami Legii na jeden kontakt, ale wyprowadzony do strzału Slisz oddał słabe uderzenie. Piłka potoczyła się wprost w ręce bramkarza gości.

22'

Portugalczyk miał masę czasu, przebiegł z piłką kilkanaście metrów i w końcu uderzył z linii pola karnego nie do obrony!

22'

GOOOOOL! Tym razem Josue idealnie kopnął piłkę i wyprowadza Legię na prowadzenie!

21'

Dobry przechwyt Johanssona na połowie Górnika i Szwed dograł do Josue na 18 m, ale techniczny strzał Portugalczyka nie dokręcił się wystarczająco do bramki gości.

17'

Josue nie najlepiej wykonał rzut wolny. Nie wyszedł z tego strzał, ale nie była to też udana wrzutka.

16'

Łatwa strata Janusza Gola i były piłkarz Legii sfaulował taktycznie Josue, za co obejrzał żółtą kartkę.

16'

Strzał Wszołka ze skraju pola karnego po szybkiej wymianie piłki z Johanssonem, ale Gostomski nie miał problemów ze złapaniem piłki.

14'

Świetna akcja Josue, który znakomicie kontrolował piłkę w otoczeniu 3 rywali i prostopadle wypuścił podaniem Slisza, ale ten nie był w stanie stworzyć zagrożenia.

13'

Dobra akcja Legii i Wszołek dogrywał z prawego skrzydła na 11 m, ale obrońca Górnika w ostatniej chwili uprzedził nabiegającego Celhakę!

11'

Szcześniak ładnie przyjął piłkę w polu karnym i był blisko dogrania wzdłuż bramki, ale Johansson w ostatniej chwili zablokował jego podanie i wybił piłkę na kolejny rzut rożny.

10'

Fatalna strata Celhaki na 30 m przed własną bramką i Janusz Gol mocno uderzył zza pola karnego, ale Miszta zdołał zbić piłkę na rzut rożny.

9'

Polska piłka oczywiście nie zapomniała o wojnie, jaka ma miejsce tuż za naszą granicą.

6'

Pierwszy strzał w meczu w wykonaniu Josue zza pola karnego, ale Gostomski złapał piłkę, choć w pierwszej chwili miał drobne problemy.

3'

Chaotyczny początek meczu. Obie drużyny walczą o kontrolę nad piłką.

0'

Zaczynamy! Przy piłce Górnik Łęczna.

Piłkarze są już na murawie!

Kibice Legii odśpiewali już "Sen o Warszawie". Oznacza to, że już za moment rozpocznie się mecz!

Górnik Łęczna zaprezentował jednocześnie oba składy.

Do meczu pozostało nieco ponad 45 minut, więc trenerzy ogłosili już wyjściowe składy! Warto przypomnieć, że w meczach Pucharu Polski musi występować co najmniej 2 młodzieżowców.

Witamy w relacji na żywo z ćwierćfinałowego meczu Pucharu Polski: Legia Warszawa - Górnik Łęczna! Początek spotkania zaplanowano na 20:45.

W poprzednich latach zwycięstwo Legii z Górnikiem Łęczna byłoby obowiązkiem, ale obecny sezon jest dla mistrzów Polski koszmarny. Po 23 kolejkach są oni w strefie spadkowej PKO BP Ekstraklasy, a łęcznianie wyprzedzają ich o 2 punkty i są na 14. miejscu. Co więcej, w ostatnich ośmiu meczach podopieczni Kamila Kieresia odnieśli 5 zwycięstw i 3 remisy. Wspaniała seria beniaminka Ekstraklasy rozpoczęła się od... zwycięstwa 2:1 z Koroną Kielce w 1/8 finału Pucharu Polski. Wcześniej Duma Lubelszczyzny pokonała Górnik Polkowice (2:1) i Motor Lublin (2:2, 5:4 po karnych). Mimo wszystko to gospodarze środowego meczu są faworytem, choć ich forma jest daleka od optymalnej.

Po wznowieniu rozgrywek podopieczni Aleksandara Vukovicia wygrali co prawda 2 mecze - z Zagłębiem Lubin (3:1) i ostatnio z Wisłą Kraków (2:1), ale przydarzyły się im też wpadki z rywalami w walce o utrzymanie. Warta Poznań wywiozła z Warszawy trzy punkty (1:0), a Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisowała u siebie z faworyzowanymi Wojskowymi 0:0. Dla Legii obecny sezon już jest najgorszy w historii, ale ćwierćfinał PP także odciśnie swoje piętno. W czwartym meczu tej edycji warszawian poprowadzi już trzeci trener! Wcześniej Czesław Michniewicz odniósł zwycięstwo z Wigrami Suwałki (3:1), a Marek Gołębiewski wyeliminował Świt Skolwin (1:0) i Motor Lublin (2:1). Czy "Vuko" także awansuje z Legią do następnej fazy rozgrywek?