Legia Warszawa - Wisła Kraków

Autor: CYFRASPORT Legia Warszawa - Wisła Kraków w 24. kolejce Ekstraklasy

Legia Warszawa - Wisła Kraków 2:2. Hit Ekstraklasy nie zawiódł!

2015-03-16 8:43

Legia Warszawa - Wisła Kraków 2:2. Hit 24. kolejki Ekstraklasy nie rozczarował i dostarczył mnóstwo emocji. Przy Łazienkowskiej pojawiła się inna Wisła, co być może jest już zasługą nowego trenera Kazimierza Moskala. Goście z Krakowa zagrali pewnie i z wiarą we własne umiejętności. Zdecydowanie zasłużyli na trzy punkty, jednak ostatecznie musieli się zadowolić remisem. Pechowym trafieniem samobójczym pomógł gospodarzom Boban Jović.

Goście od początku przejęli inicjatywę i szybko pokazali Legii, że nie przyjechali po łatwe lanie. Już w 17. minucie Wisła objęła zasłużone prowadzenie. Po sprytnym dośrodkowaniu Semira Stilicia przytomnie w polu karnym zachował się Łukasz Burliga. Obrońca Wisły ubiegł Arkadiusza Malarza i strzelił na 1:0. Dziesięć minut później wyrównał Michał Żyro, choć ta bramka nie powinna była zostać uznana. Skrzydłowy Legii pomagał sobie ręką.

Legia - Wisła: Kazimierz Moskal debiutuje w jaskini lwa

Trudno powiedzieć, co na początku drugiej połowy chciał pokazać Tomasz Jodłowiec. Pomocnik Legii kopał w polu karnym Stilicia, aż ten padł na murawę i sędzia musiał wskazać na wapno. Z jedenastego metra nie pomylił się Paweł Brożek. Do Krakowa, ostatecznie pojechał tylko jeden punkcik. W 90. minucie, po pechowej interwencji Jovicia Legia mogła się cieszyć z wyrównania.

Mecz w Warszawie może napawać optymizmem kibiców Wisły. "Biała Gwiazda" zagrała z pomysłem i wiarą w zwycięstwo. Być może Kazimierz Moskal da fanom z Krakowa trochę powodów do radości tej wiosny?

Legia Warszawa - Wisła Kraków 2:2 (1:1)
Żyro 27, Jović 90 (samobój) - Burliga 17, Brożek 48 (k)

Legia: Malarz – Bereszyński, Rzeźniczak, Astiz, Guilherme (88. Brzyski) – Vrdoljak, Jodłowiec – Żyro, Duda, Kucharczyk (69. Masłowski) – Saganowski (69. Sa)

Wisła: Buchalik - Burliga, Dudka, Guzmics, Jović - Garguła, Uryga, Stilić (90. Żemło), Sarki (64. Boguski), Stępiński (79. Barrientos) - Brożek

Żółte kartki: Vrdoljak - Guzmics, Uryga.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!