Legia Warszawa

i

Autor: Cyfra Sport Legia Warszawa

Legia Warszawa zarobi fortunę za mistrzowski tytuł! GRUBE miliony znajdą się klubowych kontach

2021-04-29 11:01

Najważniejsze pytanie w PKO Ekstraklasie w sezonie 2020/21, a więc to, kto wywalczy tytuł mistrza Polski, już znamy. W środowy wieczór stało się jasne, że żaden z zespołów nie będzie w stanie wyprzedzić Legii Warszawa w tabeli i to stołeczny klub może cieszyć się ze zwycięstwa w rozgrywkach. A taki triumf to oczywiście również sowite wynagrodzenie dla klubu. Legia za zwycięstwo w lidze otrzyma kilkadziesiąt milionów złotych!

Legia Warszawa w trwającym jeszcze sezonie nie pozostawiła wątpliwości, kto jest najlepszy w PKO Ekstraklasie. Choć na początku rozgrywek nie brakowało problemów, od kiedy zespół przejął Czesław Michniewicz, mistrzowie Polski bardzo rzadko opuszczali murawę bez zdobyczy kompletu punktów. Choć Pogoń Szczecin i Raków Częstochowa robiły co mogły, Legii nie udało się dogonić. Losy mistrzostwa rozstrzygnęły się w środowy wieczór. Częstochowianie musieli wygrać z Jagiellonią Białystok, aby myśleć o pokrzyżowaniu szyków warszawskiej ekipie, ale na Podlasiu padł bezbramkowy remis. Legioniści mogli więc cieszyć się z piętnastego tytułu w historii, co stanowi nowy rekord. Za mistrzostwem idą również ogromne pieniądze, bo na klub czeka sowita premia. Ta będzie nieco mniejsza niż sezon wcześniej, ale nadal robi wrażenie.

PZPN pójdzie śladem Niemców? Polską kadrę czeka kolejna zmiana przed Euro 2020

Tomaszewski: Euro w Sewilli? Niech się martwią Hiszpanie!

Legia zarobi fortunę

Całość sumy składa się z kilku czynników. Dużą jej częścią jest stała kwota, która rok rocznie przelewana jest na konta klubów PKO Ekstraklasy. Obecnie wynosi ona nieco ponad 6 milionów złotych. W dodatku Legia korzysta na rankingu historycznym. Warszawski zespół jest największym beneficjentem tego rankingu, który przynosi aż 5,5 miliona zł. Nie można zapominać również o nagradzaniu sukcesów sportowych.

Mniej pieniędzy niż sezon wcześniej

Za mistrzowski tytuł przewidziano nagrodę w postaci blisko 5 mln zł. Ponadto Ekstraklasa wypłaca premię klubom, które wystąpią w europejskich pucharach. W przypadku Legii, która zagra w eliminacjach do Ligi Mistrzów, będzie to 12,6 mln zł. W sumie daje to ponad 29 mln złotych, co jest mniejszą kwotą niż w sezonie poprzednim. Wówczas Legia zarobiła 31,3 mln, a suma była większa, gdyż legioniści otrzymali największą kwotę z Pro Junior System.

Piotr Zieliński kupił i sponsoruje dwa domy dziecka. Byliśmy tam (ZDJĘCIA, WIDEO)

Sonda
Legia Warszawa - czy awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze