Kamil Ryłka

Autor: Archiwum prywatne: Kamil Ryłka Kamil Ryłka, trener bramkarzy w norweskim FK Haugesund

Liga Konferencji

Legia wyeliminuje Molde, złapie wiatr w żagle? Kamil Ryłka mówi wprost, zwraca uwagę na aurę stadionu

2024-02-22 16:17

Piłkarze Legii mają apetyt na kolejny awans w europejskich pucharach. Czy wyeliminują Molde na Łazienkowskiej w rewanżu w 1/16 finału Ligi Konferencji? Kamil Ryłka, polski trener bramkarzy w FK Haugesund, większe szanse w tej rywalizacji daje warszawskiej drużynie. Zwrócił uwagę na aurę stadionu. Po raz kolejny przestrzega przed tym piłkarzem Norwegów.

Trzeba wyłączyć kapitana Molde

W pierwszym spotkaniu Legia musiała przełknąć gorycz porażki. Molde wygrało 3:2, a trzy bramki zdobyło w pierwszej połowie. Na szczęście po przerwie Josue i Rafał Augustyniak zmniejszyli rozmiary porażki. - Legia na pewno odrobiła pracę domową przed rewanżem - mówi nam Kamil Ryłka, polski trener bramkarzy w norweskim FK Haugesund. - W pierwszym spotkaniu Molde zagrało tak, jak się tego spodziewałem. Było mocne w szybkich przejściach z obrony do aataku i rzucało piłki za plecy. Gospodarze mieli za dużo miejsca, szczególnie ich kapitan Magnus Wolff Eikrem. Zostawienie mu tyle wolnego miejsca, to woda na młyn dla norweskiego zespołu. To się najbardziej rzucało w oczy w tym pierwszym meczu. W efekcie po dwudziestu pięciu minutach gospodarze strzelili trzy gole - analizuje polski szkoleniowiec.

Kosta Runjaić ma plan na rewanż z Molde. Trener Legii mówi o stylu gry z Norwegami, będzie awans?

Jakość jest po stronie Legii

Legia przebudziła się po przerwie. Trener Kosta Runjaić dokonał wtedy czterech zmian. - To już był inny zespół, który pokazał potencjał - ocenia Ryłka. - Uważam, że Legia ma na tyle jakości, aby poradzić sobie z Molde. Z Puszczą było już lepiej, bo warszawski zespół dominował. Długo utrzymywał się przy piłce, ale jednak pod bramką brakowało skuteczności. W Molde wierzą w awans, ale nie żyją tym tak, jak w Polsce. W ogóle Norwegowie mają większy dystans, podchodzą do tego z chłodniejszą głową. Nie trąbią o meczu, tak jak ma to miejsce w naszym kraju - wyznał.

Radovan Pankov tak podchodzi do rewanżu z Molde. Gwiazdor Legii nie ma wątpliwości, sprawdzi się jego plan?

Warszawski zespół jest pod presją

Polski szkoleniowiec jest optymistą. Nie skreśla warszawskiej drużyny. Tłumaczy, że nie może jednak popełniać takich błędów, jak w Norwegii. - Legia jest pod dużą presją - uważa Ryłka. - Jednak powtórzę: jest w stanie odrobić straty i zapewnić sobie przepustkę do kolejnej rundy. Musi wykorzystać aurę stadionu przy Łazienkowskiej. Jeśli zagra tak, jak z Aston Villą, to złapie wiatr żagle. Musi mieć na przykład takie efektowne dwadzieścia minut, jak zaprezentowało Molde. W każdym razie stawiam na awans Legii. Pod warunkiem, że zagra mądrze taktycznie i będzie mocna pod względem mentalnym - zapowiada polski trener.

Tego oczekuje Kosta Runjaić od piłkarzy Legii. Padły słowa o odpowiedzialności, presji, przebojowości w meczu z Molde

QUIZ: Ile wiesz o Legii Warszawa?