Aleksandar Vuković ZWOLNIONY! Legia Warszawa będzie miała nowego trenera

2020-09-21 12:22 MaSz
Aleksandar Vuković
Autor: Cyfra Sport Aleksandar Vuković

W niedzielę wieczorem gruchnęła sensacyjna wiadomość, że w Legii Warszawa dojdzie do zmiany trenera. Teraz mamy potwierdzenie tych doniesień. Legia wydała komunikat, w którym poinformowała, że Aleksandar Vuković nie będzie już prowadził stołecznego zespołu. Obowiązki pierwszego szkoleniowca przestaje pełnić 21 września. Pod wodzą "Vuko" klub z Łazienkowskiej odzyskał po rocznej przerwie mistrzostwo Polski. Kto go zastąpi? Najpoważniejszym kandydatem jest Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21.

Powodem dymisji serbskiego szkoleniowca jest nienajlepszy początek w nowym sezonie. Mistrzowie Polski zawodzą, w żaden sposób nie przypominają zespołu z poprzednich rozgrywek, który w dobrym stylu sięgnął po tytuł. Czary goryczy przelał przegrany 1:3 mecz na Łazienkowskiej z Górnikiem Zabrze. Śląsku zespół zdominował gospodarzy, którzy byli bezradni i wyjątkowo nieporadni. W żaden sposób nie potrafili się przeciwstawić liderowi Ekstraklasy.

Świat pieje z zachwytu nad Lewandowskim, a Niemcy go UPOKORZYLI. To jest nie do pomyślenia!

Teraz Legia oficjalnie poinformowała, że Aleksandar Vuković nie będzie już trenerem pierwszej drużyny mistrzów Polski. Na temat dymisji Serba głos zabrał prezes stołecznego klubu Dariusz Mioduski. - Bardzo dziękuję "Vuko" za to co zrobił dla Legii, nie tylko przez ostatnie półtora roku jako trener I drużyny, z którą zdobył Mistrzostwo Polski, ale także na przestrzeni ostatnich lat - czytamy w opublikowanym oświadczeniu na stronie klubu. - Zawsze mogliśmy na niego liczyć, szczególnie w trudnych momentach i nigdy nie bał się brać odpowiedzialności. Należy mu się za to ogromny szacunek ze strony Klubu i kibiców. Bardzo rozwinął się też jako trener, szybko się uczył i rozwijał, dlatego jestem pewien, że będzie osiągał dalsze sukcesy w swojej karierze trenerskiej. Wiem też, że jest oraz pozostanie prawdziwym Legionistą i zawsze tak będziemy go w Klubie traktować. Dzisiaj musieliśmy jednak podjąć trudną decyzję, która wynika z faktu, że nadrzędnym celem Legii jest realizacja celów sportowych, w tym awans do pucharów europejskich. Uznaliśmy, że zmiana na stanowisku trenera pozwoli na szybszą poprawę gry naszej drużyny, co jest niezbędne ze względu na nadchodzące mecze decydujące o awansie do fazy grupowej Ligii Europy - ocenił właściciel warszawskiej drużyny.

Próbował zabłysnąć sztuczką techniczną. Prawie ZMASAKROWAŁ twarz rywala. To WIDEO to hit

Najnowsze