Autor: Cyfra Sport Lukas Podolski

Lukas Podolski wściekł się! Grzmi: "Siedzą tam sobie w tych piwnicach"

2021-09-27 22:46

To miał być największy hit transferowy tego okienka, ale na efekty wciąż wszyscy czekają z wielką niecierpliwością. Lukas Podolski na razie nie czaruje w Górniku Zabrze, ale wielu fanów ekipy z Roosevelta wierzy, że ten moment jeszcze nadejdzie. Po ostatnim spotkaniu Podolski wściekł się i grzmiał o ludziach "siedzących w piwnicach". - 18 lat w tym siedzę, kiedyś było lepiej według mnie. Teraz piłkarz boi się już nawet wślizg zrobić - mówił w rozmowie z portalem SportoweFakty.wp.pl.

Piłkarze Bruk-Betu odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, pokonując 3:1 Górnika. O sukcesie ekipy z Niecieczy przesądziła skuteczna postawa drugiej połowie, gdy w osiem minut zdobyli trzy bramki. Kwadrans przed końcem arbiter po raz kolejny został wezwany, aby przeanalizować sytuację na monitorze z faulem Podolskiego w polu karnym i ponownie jego decyzja oznaczała podyktowanie "jedenastki" dla gospodarzy. "Poldi" nie bardzo zgadzał się z tym, jak sędziowie podeszli do całej sprawy. W rozmowie z portalem SportoweFakty.wp.pl przyznał, że nie podoba mu się, jak podchodzi się do sprawy VAR-u.

Podolski wściekły na VAR: Siedzą tam sobie w tych piwnicach

Lukas Podolski wściekał się na to, że decyzję podejmowano przez wiele minut. - Zapytałem arbitra o ocenę mojej sytuacji. Powiedział mi: 100 procent karny, możesz sobie zobaczyć w telewizji. Odpowiedziałem: skoro 100 procent, to czemu sprawdzaliście to aż 5 minut? - irytował się Lukas Podolski.

Po chwili poleciał już po bandzie! - Wyjaśnianie obu sytuacji zajęło w sumie 10 minut. Co do tego VAR-u… Siedzą tam w tych "piwnicach", czy to w Polsce, w Turcji, Anglii, czy we Włoszech, a na końcu, w niektórych przypadkach, sami sędziowie chyba nie są pewni - wściekł się "Poldi".

Lukas Podolski w Górniku Zabrze

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze niespodziewanie latem tego roku. 36-latek zagrał w barwach klubu z Roosevelta cztery spotkania, w których nie zdobył ani gola, ani nie zanotował asysty. Na boisku przebywał przez 199 minut. Jest mistrzem świata z 2014 roku. Podolski grał w czołowych klubach świata - Bayernie Monachium, Arsenalu Londyn czy Interze Mediolan.

Czy Lukas Podolski jest najwybitniejszym piłkarzem w historii Ekstraklasy?