Lukas Podolski

i

Autor: East News Lukas Podolski

Lukas Podolski zagra w Polsce? Pojawiła się konkretna oferta, ale nie z Górnika Zabrze

2021-05-31 11:12

Lukas Podolski coraz bliżej gry w Polsce? Były reprezentant Niemiec i mistrz świata z 2014 roku deklarował przed laty, że jego marzeniem jest zakończenie swojej przygody z piłką nożną w Górniku Zabrze. Okazuje się jednak, że plany niemieckiego mistrza świata z 2014 roku mogą zostać zrewidowane. Wszystko przez ofertę, jaką Podolski miał dostać od innego klubu, który zyskuje w naszym kraju coraz to większą popularność. Trener drużyny stwierdził, że z zawodnikiem są prowadzone rozmowy, a on sam może tego lata zasilić skład ekipy.

Lukas Podolski zagra w końcu w Polsce? Były napastnik reprezentacji Niemiec ma już 35 lat, więc od jakiegoś czasu wraca temat jego piłkarskiej emerytury, która miała mieć miejsce w kraju urodzenia Niemca, szczczególnie że on sam postrzega się jako fana Górnika Zabrze i wielokrotnie mówił o chęci spędzenia ostatnich lat kariery na stadionie z ulicy Roosevelta. Okazuje się jednak, że takie plany mogą być zrewidowane i to przez inny, polski klub. Plany sprowadzenia mistrza świata z 2014 roku wyszły na jaw, a sam trener klubu nie ukrywa, że już tego lata może dojść do prawdziwej, transferowej sensacji.

Tłumy kibiców powitały przegranego Artura Szpilkę! Odpalili race, były transparenty i okrzyki

Lukas Podolski zagra w Polsce, ale nie w Górniku Zabrze? Na jaw wyszły szczegóły rozmów

Okazuje się, że drużyną, która widziałaby Podolskiego w swoich barwach, jest Wieczysta Kraków. Klub, który dwa lata temu był nieznany szerszej publiczności, zasłynął ze sprowadzania graczy Ekstraklasy, a także byłych reprezentantów Polski. Przypomnijmy, że w żółto-czarnych barwach występuje, chociażby Radosław Majewski, czy Sławomir Peszko. Możliwe, że Peszko, oprócz marketingowego sukcesu i piłkarskiej jakości, może dać Wieczystej coś jeszcze. Nie jest nowością, że Polak ma dość dobrą relację z Lukasem Podolskim, którego namawia na grę w stolicy województwa małopolskiego. Według doniesień medialnych, były skrzydłowy FC Koln ma pośredniczyć w rozmowach ze swoim byłym, klubowym kolegą, a sam trener klubu - Przemysław Cecherz, wyjawił w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", że jego zdaniem, sprawa przenosin Niemca jest prawdopodobna.

- Czy wierzę? A dlaczego nie? W pewnym wieku zawodnik chce spokojnie i w chwale zejść ze sceny, a przy tym piłka ma sprawiać mu przyjemność. Gra na pozycji, na którą szukamy piłkarza. Podejrzewam, że Lukas chciałby się też zająć swoim biznesem, a w Krakowie dostałby szansę, by go rozkręcić - przyznał Cecherz.

Konferencja Paulo Sousy TV TRANSMISJA NA ŻYWO. Konferencja Paulo Sousy 31.05 STREAM LIVE ONLINE. Konferencja reprezentacji Polski GDZIE OGLĄDAĆ?

Raport z Opalenicy. Pierwsze słońce na kadrze i impreza z Golcami

Lukas Podolski o grze w Wieczystej Kraków. Usłyszał pochwały

Sprawa przenosin Podolskiego do Krakowa pojawiła się już zimą 2021 roku, kiedy to Wieczysta chciała zakontraktować piłkarza tuż po zakończeniu jego kontraktu z Antalyasporem, wtedy jednak temat przepadł, ale możliwe,że tym razem będzie inaczej. Sam Podolski pozostaje bowiem bez klubu i czeka na oferty od potencjalnych prawodawców. Nie mamy też informacji wskazujących na to, aby kontakt z zawodnikiem podejmował Górnik Zabrze.

- Sławek zachwala ten klub, Kraków, wiem, że dobrze mu się tam wiedzie. Kilka tygodni temu pytał mnie SMS-em, czy przychodzę do nich. - wyznał Niemiec w rozmowie z "WP. SportoweFakty".

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze