Dani Suarez, Tomasz Loska, Górnik Zabrze

Autor: Cyfra Sport Dani Suarez i Tomasz Loska z Górnika Zabrze

Mecz o odzyskanie zaufania na remis. Górnik tuż nad strefą spadkową

2018-11-09 19:56

Mecz Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław otworzył 15. kolejkę sezonu 2018/19 Ekstraklasy. W poprzedniej serii gier oba zespoły poniosły druzgocące porażki. W piątek chciały więc zrobić wszystko, by odzyskać choć część zaufania swoich fanów. Ostatecznie jednak nie udało się to nikomu. Choć w Zabrzu padły cztery gole, to nikt nie przechylił szali zwycięstwa na swoją korzyść i spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Mecz Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław był spotkaniem zranionych drużyn. W poprzedniej serii gier zabrzanie przegrali wysoko na wyjeździe z Legią Warszawa 0:4 i nie mogli powiedzieć, że nawiązali tam wyrównaną walkę. Jeszcze gorzej spisał się Śląsk. Wrocławianie u siebie polegli z Wisłą Płock 0:3, choć przez większość tej rywalizacji grali z przewagą zawodnika.

Bezpośrednie spotkanie przyniosło sporo emocji szczególnie w pierwszej połowie. W 22. minucie Michał Chrapek wykorzystał bierną postawę defensywy "Górników" i precyzyjnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Później jednak do głosu doszli gospodarze. W 26. minucie po rzucie rożnym wyrównał strzałem głową Dani Suarez, a pięc minut przed końcem pierwszej połowy na 2:1 trafił Jesus Jimenez.

W 62. minucie wynik meczu ustalił Robert Pich. Podział punktów nie zadowolił nikogo. Po 15 meczach zabrzanie z dorobkiem trzynastu punktów znajdują się tuż nad strefą spadkową. Z kolei Śląsk Wrocław ma szesnaście "oczek" i plasuje się na jedenastej lokacie.

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 2:2 (2:1)
Bramki: Dani Suarez 26, Jesus Jimenez 40 - Michał Chrapek 22, Robert Pich 62

Żółte kartki: Suarez, Matuszek, Zapolnik, Nowak - Broź, Cotra

Górnik: Loska - Michalski (55. Ambrosiewicz), Suarez, Bochniewicz, Liszka (81. Wiśniewski) - Zapolnik, Matuszek, Żurkowski, Jimenez - Wolsztyński (78. Nowak), Angulo

Śląsk: Słowik - Broź, Celeban, Golla, Cotra - Łuczak (46. Piech), Tarasovs (85. Radecki), Chrapek, Pich - Robak, Gąska (76. Cholewiak)