Michał Żyro

Autor: Cyfrasport Michał Żyro

Michał Żyro wykonał zadanie. Złota główka napastnika. Teraz strzeli z Pogonią? [WIDEO]

2021-02-07 11:58

Piast otrząsnął się po koszmarnym początku ligi. Teraz pokonał 2:0 Śląsk Wrocław w meczu 16. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Dla gliwiczan to druga wygrana z rzędu i już dziewiąty mecz bez porażki. Ze składu z powodu urazów wypadł duet: Jakub Świerczok i Dominik Steczyk. W ten sposób w wyjściowej jedenastce zagrał Michał Żyro (29 l.) i szansę wykorzystał. Czy teraz błyśnie także w dwumeczu z Pogonią?

W pierwszej połowie strzelił Michał Żyro gola głową (asysta młodzieżowiec Arkadiusz Pyrka). Pokazał do kamery serduszko. To jego piąte trafienie w sezonie. Po przerwie wypracował bramkę, którą zdobył Patryk Sokołowski. - Wykonałem zadanie - podsumował występ Żyro w rozmowie z oficjalną stroną klubu. - Mamy przed sobą maraton. Jedziemy do Szczecina na "dwumecz": puchar i ligę. Musimy się szybko zregenerować, ale myślę, że ta wygrana da nam takiego kopa mentalnego - przyznał i skomentował przebieg spotkania: - Tak się mecz ułożył i takie mieliśmy założenia, aby pozostali zawodnicy na mnie grali. Staraliśmy się wygrać drugą piłkę i stwarzać sytuacje po tych moich zagraniach do chłopaków i tak też zdobyliśmy pierwszą bramkę. Myślę, że wywiązaliśmy się wszyscy jako zespół z założeń. Sama taktyka była ustawiona pod przeciwnika i to poskutkowało, że wygraliśmy - cieszył się Żyro po sukcesie w rozmowie z witryną Piasta.

Tak Kamil Piątkowski dorastał do Salzburga. Piona chwycił byka za rogi [ZDJĘCIA]

Piast awansował na ósme miejsce w tabeli. Teraz przed drużyną trenera Waldemara Fornalika rywalizacja w Szczecinie z Pogonią: najpierw w Pucharze Polski (10.02), a następnie w lidze (13.02).

Rekordowy transfer Polaka. W Salzburgu dostanie skrzydeł?