Autor: Cyfrasport Cracovia - Miedź Legnica

PKO BP Ekstraklasa

Miedź Legnica pierwszym spadkowiczem w tym sezonie! Cracovia ostatecznie pogrzebała nadzieje na utrzymanie

2023-05-01 21:32

Miedź Legnica oficjalnie spadła z Ekstraklasy! Podopieczni Grzegorza Mokrego nie mają już nawet matematycznych szans na utrzymanie po wyjazdowym remisie 1:1 z Cracovią Kraków w meczu kończącym 30. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Poniedziałkowy mecz rozpoczął się dla Miedzi dobrze, od gola Dawida Drachala w końcówce pierwszej połowy, ale w drugiej części gry Jewhen Konoplanka ustalił wynik i ostatecznie pogrzebał nadzieje gości. Na cztery kolejki do końca sezonu legniczanie tracą 13 punktów do bezpiecznej strefy.

W 30 meczach Miedź zdobyła 22 punkty. Klub z Dolnego Śląska zanotował cztery zwycięstwa, 10 remisów i 16 porażek. Zdobył 29 bramek, tracąc 47. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek legniczanie tracą 13 punktów do zajmującego 15. miejsce Zagłębia Lubin. W strefie spadkowej znajduje się też Lechia Gdańsk (26 pkt) i Śląsk Wrocław (31 pkt). Na początku sezonu trenerem Miedzi był Wojciech Łobodziński. Były reprezentant Polski został zwolniony w październiku. W roli szkoleniowca zastąpił go Grzegorz Mokry, ale wyniki drużyny nie uległy wystarczającej poprawie. Gwoździem do trumny okazał się poniedziałkowy remis z Cracovią na wyjeździe.

Miedź Legnica pierwszym spadkowiczem w tym sezonie

Pod koniec pierwszej połowy 18-letni Dawid Drachal strzelił swojego pierwszego gola w seniorskim futbolu, przedłużając nadzieje Miedzi na utrzymanie. Korzystny wynik dla beniaminka utrzymywał się do 69. minuty. Wtedy ukraiński skrzydłowy Jewhen Konoplanka zdobył bramkę na 1:1. Taki wynik utrzymał się do końca meczu i Miedź jako pierwsza drużyna w sezonie straciła matematyczne szanse na utrzymanie.

W zeszłym sezonie Miedź z dużą przewagą wygrała rozgrywki pierwszej ligi. Ekstraklasa ponownie okazała się jednak zbyt trudna dla legniczan. Poprzednim razem awansowali do ekstraklasy w 2018 roku. W sezonie 2018/19 zajęli 15. miejsce na 16 zespołów i również po roku pożegnali się z najwyższą klasą rozgrywkową.

Cracovia Kraków - Miedź Legnica 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Dawid Drachal (45+1), 1:1 Jewhen Konoplanka (69)

Żółte kartki: Michał Rakoczy (Cracovia) - Andrzej Niewulis, Damian Tront, Maxime Dominguez (Miedź)

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole). Widzów: 8 774.

Cracovia Kraków: Karol Niemczycki - Arttu Hoskonen, Jakub Jugas, Virgil Ghita - Otar Kakabadze, Karol Knap (46. Jani Atanasov), Takuto Oshima, Paweł Jaroszyński - Mateusz Bochnak (46. Jewhen Konoplanka), Benjamin Kallman (80. Jakub Myszor), Michał Rakoczy (67. Patryk Makuch)

Miedź Legnica: Mateusz Abramowicz – Levent Gulen, Nemanja Mijuskovic, Andrzej Niewulis, Jurich Carolina – Dawid Drachal (83. Michael Kostka), Kamil Drygas (78. Damian Tront), Maxime Dominguez, Chuca, Dimityr Wełkowski – Angelo Henriquez (78. Koldo Obieta).

Czy Śląsk Wrocław utrzyma się w PKO BP Ekstraklasie?