Śląsk mistrzem Polski! Zobacz jak ważyły się losty tytułu - minuta po minucie

2012-05-06 18:59

Mistrzem Polski jest Śląsk! Żeby sięgnąć po tytuł, wrocławianie musieli pokonać w Krakowie Wisłę i po golu Roka Elsnera wygrali 1:0, mimo, że ostatnie kilkanaście minut grali w dziesiątkę. Orest Lenczyk triumfuje. Po 34 latach doświadczony szkoleniowiec wrócił wreszcie na tron i sięgnął po drugie w karierze złoto (wcześniej udało mu się to z Wisłą).

Godzina 17.00. Spotkania w Krakowie, Chorzowie, Łodzi i Warszawie rozpoczynają się. W stolicy z 8 minutowym opuźnieniem przez kibiców Legii, którzy wrzucają na boisko race i petardy (z tego powodu drugie połowy meczów zespołów walczących o tytuł też rozpoczynają się równocześnie nieco później). W tym momencie czołówka tabeli wygląda tak:

1. Śląsk    54
2. Ruch        53
3. Lech        52
4. Legia    51

Ruch nie czeka na to, co wydarzy się w Krakowie. Od razu rusza do ataku i w 21. minucie po golu Arkadiusza Piecha i cudownym uderzeniu Gabora Straki prowadzi już 2:0, wskakując na fotel lidera!

A w Krakowie? Wbrew głosom, że Wisła podłoży się Śląskowi, "Biała Gwiazda" gra z dużym zaangażowaniem. Jest lepsza, ale przed utratą gola gości ratuje niezawodny bramkarz Marian Kelemen. W Warszawie Legia atakuje, ale marnuje świetne sytuacje. Lech też nie zachwyca w Łodzi.

Wyniki do przerwy: Śląsk - Wisła 0:0, Ruch - Lechia 2:0, Legia - Korona 0:0, Widzew - Lech 0:0. I sytuacja w tabeli:

1. Ruch     55
2. Śląsk    54

Ruch jest mistrzem, ale wszystko zmienia się w 51. minucie Śląsk odzyskuje prowadzenie w tabeli. Sebastian Mila wrzuca piłkę z rzutu wolnego, a w polu karnym najwyżej wyskakuje Rok Elsner i strzela głową do siatki. Wrocławianie prowadzą i złoto jest w ich rękach! Sytuacja w tabeli:

1. Śląsk     56
2. Ruch        55
4. Legia     51

64. minuta. Rafał Wolski przekonuje Danijela Ljuboję, żeby pozwolił mu wreszcie wykonać rzut wolny (wcześniej Serb pudłował strasznie). Po chwili strzela ślicznie w samo okienko. Legia prowadzi 1:0 i wyprzedza Lech.

81. minuta. Czy to początek koszmaru Śląska? Krzysztof Wołczek wycina Maora Meliksona i z drugą żółtą wylatuje z boiska. Wisła rusza do ataku.

92. minuta. Horror! Wprowadzony na boisko młody wiślak Łukasz Rojewski dobiega do wrzuconej na trzeci metr piłki, ale nie trafia w nią głową! Po chwili sędzia kończy spotkanie. Śląsk jest mistrzem Polski!