Piotr Parzyszek

Autor: Cyfrasport Piotr Parzyszek

Piast goni lidera! Parzyszek i Hateley trafili Jagiellonię z rzutów karnych [WIDEO]

2020-06-14 22:37

Zapowiada się pasjonująca walka o tytuł w rundzie finałowej. Piast Gliwice nie odpuszcza i goni lidera ze stolicy. Teraz mistrzowie Polski nie zmarnowali szansy i pokonali na wyjeździe 2:0 Jagiellonię Białystok w 30. kolejce Ekstraklasy. Obie bramki padły z rzutów karnych: najpierw trafił Piotr Parzyszek, a później Tom Hateley.

Dzięki wygranej na Podlasiu podopieczni trenera Waldemara Fornalika zmniejszyli dystans do prowadzącej Legii Warszawa. Teraz aktualni mistrzowie tracą do lidera ze stolicy siedem punktów, czyli dokładnie tyle samo co po sezonie zasadniczym w ubiegłym sezonie. A więc ci, którzy już przyznali tytuł drużynie Aleksandara Vukovicia muszą się wstrzymać z wydawaniem takich prognoz.

As Lecha Christian Gytkjaer nie zawodzi! Trzy gole Duńczyka z Koroną [WIDEO]

Piast pewnie zwyciężył z Jagiellonią. To dla gliwiczan już szósty z rzędu mecz bez porażki w lidze. Ekipa z Górnego Śląska objęła prowadzenie w pierwszej połowie. Piotr Parzyszek pewnie wykorzystał rzut karny. Jego zamiarów nie wyczuł bramkarz Damian Węglarz. Dla napastnika Piasta to już 10 gol w tym sezonie. W ten sposób poprawił swoje osiągnięcie z poprzednich rozgrywek, gdy zakończył je z dorobkiem dziewięciu trafień. W drugiej połowie gliwiczanie znów mieli "jedenastkę". Tym razem szczęśliwym strzelcem okazał się Tom Hateley.