Gerard Badia, Piast Gliwice

Autor: Cyfra Sport Gerard Badia

Piast potknął się ze Słoweńcami. Pierwsza porażka i stracone gole mistrzów Polski [WIDEO]

2020-01-30 22:08

Piłkarze Piasta dobrze poczynali sobie na zgrupowaniu w Turcji. W sparingach odprawiali kolejnych rywali, okazali się lepsi m.in. od mistrza Bułgarii. W dodatku w trzech grach zachowali czyste konto. Jednak na końca obozu nie dali rady słoweńskiej ekipie Celje przegrywając 1:2. To pierwsza porażka mistrzów Polski i pierwsze stracone bramki na tureckim obozie. Piast opublikował najciekawsze fragmenty ze sparingu ze Słoweńcami.

Trener Waldemar Fornalik z poprzednich występów może być zadowolony. Gliwiczanie pokonali 2:0 bułgarski Ludogorec Razgrad, który niebawem w 1/16 finału Ligi Europy będzie rywalizował z Interem Mediolan. Potem był bezbramkowy remis z ukraińską Zorią Ługańsk i triumf 2:0 z białoruskim Szachtiorem Soligorsk. Na koniec zgrupowania Piast uległ 1:2 drużynie Celje, która zajmuje w lidze słoweńskiej czwarte miejsce.
Jednak trener Fornalik trochę pozmieniał wyjściowy skład. W bramce wybiegł doświadczony Jakub Szmatuła, który po godzinie został zmieniony. Zaczęło się obiecująco, bo śląski zespół objął prowadzenie. Kapitan Gerard Badia wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Patryku Tuszyńskim (sytuacja od 0.59 min). Jednak do przerwy był remis (sytuacja od 2.43 min), a w drugiej połowie Słoweńcy zdołali odwrócić przebieg spotkania i zapewnili sobie zwycięstwo. Rezerwowy bramkarz Patryk Królczyk odbił strzał przed siebie. Do piłki podbiegł piłkarz Celje i strzałem w krótki róg pokonał golkipera śląskiej drużyny.