Piekło kobiet: Polski klub PROTESTOWAŁ przed meczem! Mocna deklaracja [ZDJĘCIE]

2020-10-26 14:46 mso
AKS Zły
Autor: EastNews AKS Zły

W całej Polsce trwają wielkie protesty związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który za niekonstytucyjny uznał przepis o prawie do aborcji w przypadku trwałego uszkodzenia płodu. Do tego grona dołączył także polski klub, grający w kobiecej lidze - AKS Zły. Panie przed spotkaniem wyszły na boisko w koszulkach z charakterystycznym piorunem i napisem "Piekło kobiet".

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia zakazu aborcji spowodował liczne protesty w całym kraju. Zaangażowały się w nie także osoby znane ze świata sportu. Wiele zawodniczek i zawodników stanęło po stronie protestujących! Wśród nich jest także cały kobiecy zespół AKS Zły, który na co dzień gra w III lidze! Przed ostatnim meczem piłkarki wyszły na boisko w koszulkach z napisem "Piekło kobiet" i czerwonym piorunem, który jest charakterystyczny dla aktualnego protestu.

Polski piłkarz brutalnie SKATOWANY przez kibica. Dramatyczna relacja, POTWORNE obrażenia

- Bestie ze Złego walczą dziś o podwójne zwycięstwo - brzmiał opis fotografii zamieszczonej na Facebooku. W komentarzach nie zabrakło gratulacji dla piłkarek. - To pierwsza drużyna piłki nożnej, dla której byłabym skłonna zostać kibolką - napisała pani Agnieszka. - Kocham Was - dodał Patryk.

Zawodniczki spotkania z Fortami Piątnica dobrze wspominać nie będą. O ile protest dał im rozgłos, o tyle na boisku poszło im gorzej. Gospodynie przegrały 0:2 i po ośmiu spotkaniach zajmują siódme miejsce w dziesięciozespołowej tabeli.

Najnowsze