Igor Angulo, Górnik Zabrze

Autor: Cyfra Sport Igor Angulo

PKO Ekstraklasa: Tata Angulo dał punkt Górnikowi

2019-09-22 18:00

Pogoń nie poradziła sobie z ambitnymi piłkarzami Górnika, którzy w drugiej połowie dominowali na boisku i zasłużenie wywalczyli remis. Lider tabeli tylko zremisował na swoim boisku 1:1. Gola na wagę punktu dla Górnika zdobył świeżo upieczony tata Igor Angulo.

W 24. min po akcji prawą stroną Srdana Spiridinovicia, Adam Buksa nie trafił czysto w piłkę,  doskoczył do niej  Hubert Matynia i strzałem prawą  nogą pewnie umieścił w bramce. Pogoń była lepsza do przerwy, ale po zmianie stron sytuacja się zmieniła.

Dużo ożywienia w poczynania Górnika wniósł Ishmael Baidoo. W 67. min jego  groźny strzał świetnie obronił Dante Stipica. Kilka minut później nie miał szansna skuteczną interwencję. Po akcji Baidoo piłka niefortunnie odbiła się od Benedikta Zecha, a Igor Angulo strzałem głową dopełnił formalności. W ten sposób młody tata - bo w minionym tygodniu urodziła mu się córka – zapewnił punkt swojej drużynie.

Pogoń wciąż zachowała pozycję lidera (może to zmienić Cracovia, jeśli pokona dziś Legię), natomiast zabrzanie znajdują się w środku tabeli z dorobkiem 12 punktów. Teraz czekają ich wyjazdowe mecze w Pucharze Polski. Szczecinianie pojadą do Rzeszowa na mecz ze Stalą (środa, 15), a Górnik do Środy Wielkopolskiej na starcie z tamtejszą Polonią (środa, 15.30)

Pogoń – Górnik Z. 1:1

1:0 Matynia 24. min. 1:1 Angulo 73. min

Sędziował: Paweł Gil, Widzów: 3821

Pogoń: Stipica – Bartkowski Ż, Triantafyllopoulos, Zech, Matynia – Dąbrowski, Spiridonović (60. Podstawski), Listkowski (85. Kozłowski Ż), Kożulj, Hostikka (74. Frączczak) – Buksa Ż

Górnik: Chudy – Sekulić , Wiśniewski , Bochniewicz, Janza – Matras (60. Wolsztyński), Ściślak – Zapolnik Ż (46. Baidoo), Kopacz (65. Bainović), Jimenez – Angulo