Pogoń Szczecin

i

Autor: Artur Barbarowski

Pogoń Szczecin będzie miała nowy stadion. Zobacz jego wygląd [ZDJĘCIE]

2016-09-05 21:11

Kibice Pogoni Szczecin w poniedziałek na pewno odetchnęli z ulgą. Podczas konferencji prasowej z udziałem prezydenta miasta i prezesa "Portowców" ogłoszono budowę nowego obiektu przy ul. Twardowskiego. Ma być gotowy do użytku w 2020 roku i pomieści 20 tysięcy fanów.

Na ten moment wszyscy kibice Pogoni czekali od bardzo dawna. W Szczecinie powstanie nowy stadion, na którym znajdzie się m.in.: siłownia, klubowe muzeum, loża VIP, miejse na studia telewizyjne oraz sklep z pamiątkami. Natomiast przed wejściem prawdopodobnie stanie pomnik Floriana Krygiera, który był pierwszym trenerem "Portowców" i jednym z założycieli. Z wnioskiem do władz miasta wystąpili o to fani, a ich pomysł szybko zyskał poparcie. - Projekt budowlany będzie gotowy w okolicy marca 2017 roku, potem około III kwartału 2017 roku przygotujemy projekt wykonawczy, następnie wyłonimy wykonawcę. W optymistycznym wariancie na przełomie roku 2017 i 2018 wejdzie on na plac budowy. Budujemy obiekt IV kategorii UEFA, więc możliwe będzie rozgrywanie meczów w europejskich pucharach - powiedział o nowym  prezydent Szczecina, Piotr Krzystek.

- Jest wiele rzeczy, które można by zrobić inaczej, jednak znaleźliśmy optimum bez rozrzutności i zbędnych wydatków. Stadion, który powstanie zaspokoi wszystkie najważniejsze potrzeby klubu - dodał prezes Pogoni.


Najważniejszcze szczegóły techniczne nowego stadionu Pogoni Szczecin:

- pojemność wyniesie 22 368 miejsc (21 013 w czasie meczów),
- elewacja Stadionu Miejskiego utrzymana w kolorystyce jasnoszarego betonu z elementami w barwach klubowych,
- siedziska będą granatowo-bordowe,
- dach będzie półprzezroczysty w odcieniu mlecznym o przepuszczalności światła na poziomie 50%,
- odległość trybun od murawy będzie wynosić 16,2 m (obecnie wynosi 40,5 m),
- sektor kibiców gości będzie zlokalizowany w narożniku trybuny północnej i wschodniej

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze