Wigry Suwałki

i

Autor: Cyfra Sport Wigry Suwałki

Polski klub wycofał się z rozgrywek! Problemy finansowe dały o sobie znać, degradacja stała się faktem

2022-06-25 13:31

Do niedawna wydawało się, że poznaliśmy już wszystkich uczestników polskich lig w przyszłym sezonie. Niestety, tuż przed startem do nadchodzących rozgrywek okazało się, że nie wszystko będzie tak, jak wydawało się po zakończeniu sezonu 2021/2022. Jeden z polskich klubów z powodów finansowych zdecydował się wycofać z rozgrywek. Dzięki temu ma nadzieję na zachowanie płynności finansowej, co pozwoli uniknąć ogłoszenia upadłości.

Do niedawna fani w Polsce mogli emocjonować się rozstrzygnięciami w niższych polskich ligach. Do końca trwała walka o to, kto awansuje, a kto spadnie. Jedną z drużyn, które miały szansę wspiąć się wyżej w piłkarskiej hierarchii były Wigry Suwałki – drużyna z północy Polski zajęła miejsce barażowe w eWinner 2 lidze, ale w barażach musiała uznać wyższość Motoru Lubin. Fani, nie dość, że nie zobaczą swojej drużyny na zapleczu Ekstraklasy, to ostatecznie będą przychodzić na rozgrywki… IV ligi! Przed rozpoczęciem nowego sezonu okazało się bowiem, że Wigry Suwałki zdecydowały się wycofać z rozgrywek. Wszystko przez kłopoty finansowe klubu.

Posada Czesława Michniewicza jest zagrożona?! Były reprezentant jasno ocenia sytuację

Szok dla kibiców. Wigry wycofują się z 2 ligi

Niewiele wskazywało na to, że Wigry Suwałki mają duże problemy finansowe. Zawodnicy otrzymywali pensje na czas, więc trudno było spodziewać się, że w klubie nie dzieje się dobrze. Niespodziewanie podano informację, że władze Wigier postanowiły wycofać się z rozgrywek eWinner 2 ligi. – Mogę potwierdzić informacje. Wigry Suwałki nie przystąpią do nowego sezonu II ligi i klub ogłosi upadłość – pisał Maciej Łanczkowski wieczorem 24 czerwca. Dzień później informację tę potwierdził klub w oficjalnym komunikacie.

 – Zarząd Klub Wigry Suwałki S.A. z przykrością informuje, iż z przyczyn finansowych nie może przystąpić do rozgrywek o Mistrzostwo II Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2022/2023 – czytamy w komunikacie – Istnieje ogromne ryzyko, że w drugiej części nadchodzącego sezonu, nie będziemy mogli spełnić wcześniej zaciągniętych zobowiązań, a co gorsze istniałoby ryzyko utraty płynności finansowej. To zaś oznaczałoby ogłoszenie upadłości Spółki – tłumaczą tę decyzję przedstawiciele klubu (Pełne oświadczenie klubu znajdziesz TUTAJ). To sprawia że od sezonu 2022/2023 Wigry Suwałki występować będą w IV Lidze Podlaskiej, czyli dwa poziomy rozgrywkowe niżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze