Porażka Polonii Bytom we Wrocławiu

2009-08-15 10:00

W spotkaniu 3. kolejki Ekstraklasy drużyna Śląska Wrocław pokonała na własnym stadionie 2:1 Polonię Bytom. Gospodarze objęli prowadzenie w 35. minucie po bramce Tomasza Szewczuka, do wyrównania doprowadził już pięć minut później Grzegorz Podstawek, zwycięstwo gospodarzom dał w 72. minucie meczu Krzysztof Wołczek.

Gdyby nie przytomne zachowanie się w polu karnym Polonii bohatera meczu Krzysztofa Wołczka, gospodarze mieliby spory kłopot z pokonaniem ambitnie walczących piłkarzy z Bytomia.

Tak padały bramki:

Tomasz Szewczuk 35

Po rzucie rożnym wykonywanym przez Janusza Gancarczyka z prawej strony boiska, w polu karnym Polonii obrońców oszukał Tomasz Szewczuk i strzałem głową umieścił piłkę w siatce gości, wyprowadzając Śląsk na prowadzenie.

Grzegorz Podstawek 40

Marek Baźik dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne Polonii Bytom, tam piłkę głową musnął Grzegorz Podstawek doprowadzając do wyrównania.

Krzysztof Wołczek 72

Krzysztof Ulatowski zdecydował się na mocny strzał z przed pola karnego Polonii, piłkę odbił do boku Wojciech Skaba, jednak przy dobitce Krzysztofa Wołczka golkiper gości nie miał już szans.

Śląsk Wrocław - Polonia Bytom 2:1 (1:1)
1:0 Szewczuk 35
1:1 Podstawek 40
2:1 Wołczek 72

Sędziował: Marcin Borski (Warszawa)
Żółte kartki: Mila (Śląsk) - Sawala (Polonia)

Śląsk: Vazgec - Wołczek (87 Mila), Celeban, Spahić, Pawelec - M. Gancarczyk (69 Socha), Łukasiewicz, Ulatowski, Dudek, J. Gancarczyk - Szewczuk (75 Biliński)

Polonia: Skaba - Hricko, Klepczyński, Kilar, Kotrys - Barcik, Sawala, Grzyb, Radzewicz (63 Tomasik) - Baźik, Podstawek (73 Ślifirczyk)