Maciej Makuszewski, Lech Poznań

Autor: CYFRA SPORT Kontuzjowany Maciej Makuszewski opuszcza boisko w meczu z Cracovią

Poważna kontuzja Macieja Makuszewskiego. Długa przerwa piłkarza Lecha Poznań

2017-12-11 17:31

Lech Poznań miał po niedzielnym spotkaniu z Cracovią duże powody do radości. "Kolejorz" pokonał 1:0 drużynę Michała Probierza i awansował na czwarte miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Całą radość przyćmiła jednak fatalnie wyglądająca kontuzja skrzydłowego Lecha i reprezentacji Polski Macieja Makuszewskiego. Czeka go bardzo długa przerwa.

Lech Poznań ma trudny okres, bowiem nie mogą zanotować serii zwycięskich meczów, przez co czołówka Lotto Ekstraklasy odskoczyła nieco "Kolejorzowi". Dlatego mecz z Cracovią, która w ostatnich spotkaniach prezentowała się dobrze, był bardzo ważny. Lech sprostał zadaniu i pokonał "Pasy" na własnym obiekcie 1:0, a bohaterem gospodarzy został Emir Dilaver.

Cała radość drużyny z Poznania została przyćmiona przez sytuację z pierwszej połowy. W dwudziestej szóstej minucie spotkania Maciej Makuszewski doznał poważnej kontuzji kolana. Pomocnik Lecha próbował w pełnym biegu przyjąć piłkę, ale tak niefortunnie postawił prawą stopę, że kolano zawodnika wygięło się w nienaturalny sposób. Makuszewski schodził z boiska ze łzami w oczach.

Już podczas meczu wiadomym było, że kontuzja reprezentanta Polski jest poważna. Dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Piotr Wołosik cytując piłkarza poinformował, że Makuszewski ma zerwane więzadła w prawym kolanie. Zarówno więzadło krzyżowe jak i poboczne. W najlepszym wypadku przerwa skrzydłowego może potrwać pół roku.