Rząd poprawia Polski Ład

i

Autor: STIAN LYSBERG SOLUM/NTB VIA AP Rząd poprawia Polski Ład

Premier Morawiecki wybrał się tam z ambasadorem Ukrainy. Tak rozpoczęli wielką ogólnoeuropejską akcję

2022-04-13 9:38

Na stadionie przy Łazienkowskiej zainaugurowano serię Meczów o Pokój. Dynamo Kijów wygrało 3:1 z warszawską Legią. Na trybunach nie zabrakło premiera Mateusza Morawieckiego, który spotkanie oglądał z ambasadorem Ukrainy.

Premier poinformował w mediach społecznościowych, że oglądał we wtorek na stadionie Legii Warszawa charytatywny mecz tej drużyny z Dynamem Kijów. Przypomniał, że wśród celów spotkania było zebranie pieniędzy na pomoc najbardziej poszkodowanym w wyniku agresji na Ukrainę. Piłkarze Legii Warszawa we wtorek wieczorem zagrali charytatywny mecz z Dynamem Kijów. To pierwsze spotkanie ukraińskiego zespołu w ramach europejskiego cyklu "Mecz o Pokój".

Mecz o Pokój: Morawiecki na trybunach Legia - Dynamo

Mecz, transmitowany przez telewizje polską i ukraińską, miał uroczystą oprawę. Zawodnicy obu drużyn wyszli na boisko z ukraińskimi flagami. Odśpiewano hymny państwowe, a publiczność minutą ciszy uczciła pamięć ofiar napaści wojsk rosyjskich na Ukrainę. Klub z Łazienkowskiej oraz Fundacja Legii, które współorganizują wydarzenie wraz z Ambasadą Ukrainy w Polsce, przekażą zysk z biletów oraz prowadzonych zbiórek na wsparcie ukraińskich uchodźców wewnętrznych, którzy ze względu na wojnę musieli opuścić swoje domy, a także na pomoc humanitarną dla regionów dotkniętych rosyjską agresją.

NIE PRZEGAP! Legia – Dynamo: Łzy kibiców podczas hymnu Ukrainy. Wzruszające sceny przed Meczem o Pokój

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia

- Miałem okazję oglądać dzisiaj na stadionie Legia Warszawa wyjątkowy mecz. Dynamo Kijów, jeden najbardziej znanych ukraińskich klubów piłkarskich, rozegrał dziś wieczorem pierwszy "Mecz o Pokój". Wygrane spotkanie z Legią, aktualnym mistrzem Polski, otworzyło serię charytatywnych meczów z najlepszymi klubami w Europie - napisał we wtorek wieczorem premier.

Szef rządu zaznaczył, że głównym celem tego spotkania jest zwrócenie uwagi na brutalną rosyjską agresję, cierpienie tysięcy cywili i inne okrucieństwa wojny oraz zebranie pieniędzy na pomoc najbardziej poszkodowanym. Podziękował też ambasadzie Ukrainy i Legii Warszawa za organizację meczu. Do wpisu Morawieckiego załączono zdjęcia z meczu pokazujące na trybunach premiera i ambasadora Ukrainy w Polsce Andrija Deszczycę.

NIE PRZEGAP! Wzruszające chwile na stadionie Legii. Mistrzowie Polski ugościli Dynamo Kijów podczas Meczu o Pokój

Mecze o Pokój: Z nimi jeszcze zagra Dynamo Kijów!

Seria charytatywnych meczów Dynama z najlepszymi klubami w Europie będzie trwać do czerwca. Głównym celem misji jest zademonstrowanie światu, że Ukraińcy dążą do pokoju i wolności, broniąc własnego państwa w wojnie z rosyjskim agresorem. W tym okresie Dynamo, oprócz spotkania z Legią, planuje rozegrać mecze m.in. z Borussią Dortmund, Paris Saint-Germain, Barceloną, AC Milan, Benficą Lizbona czy Ajaksem Amsterdam.

Rozgrywki ukraińskiej ligi zostały zawieszone 25 lutego, dzień po rosyjskiej inwazji. Zagraniczni piłkarze, którzy opuścili dotknięty wojną kraj, mogli się związać z nowymi klubami. W ten sposób do Legii trafił z Dynama reprezentant Słowenii Benjamin Verbic, a Tomasz Kędziora zamienił kijowską jedenastkę na Lecha Poznań, z którego wyjechał był za granicę.

QUIZ: Jak dobrze znasz Roberta Lewandowskiego?

Pytanie 1 z 13
Którego klubu wychowankiem jest "Lewy"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze