Mecz o Pokój: Legia - Dynamo

i

Autor: TVP / ZRZUT EKRANU Mecz o Pokój: Legia - Dynamo

Legia – Dynamo: Łzy kibiców podczas hymnu Ukrainy. Wzruszające sceny przed Meczem o Pokój

2022-04-12 21:39

Niezwykle piękne chwile miały miejsce tuż przed rozpoczęciem Meczem o Pokój Legia Warszawa – Dynamo Kijów. Przez 30 minut na scenie występowały największe gwiazdy ukraińskiej popkultury. Tuż przed spotkaniem na stadionem przy Łazienkowskiej 3 wybrzmiały dwa hymny Polski i Ukrainy. Wiele osób reagowało na trybunach bardzo emocjonalnie zwłaszcza na narodową pieśń naszych wschodnich sąsiadów.

Cały świat poważnie zatrwożony jest sytuacją, która dzieje się na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą rozgrywa się jeden z największych dramatów tego wieku. Rosyjska inwazja niesie za sobą przeraźliwe spustoszenie. Zatrzymał się także cały świat sportowy. Wstrzymano ligowe rozgrywki. Rozpoczęto serię spotkań Mecz o Pokój. Pierwszy z nich rozgrywano przy ulicy Łazienkowskiej na stadionie Legii. Rywalem ustępującego mistrza Polski był wielokrotny mistrz Ukrainy Dynamo Kijów.

Legia - Dynamo: Wzruszające sceny podczas hymnu Ukrainy

Przed meczem odbyła się wyjątkowa ceremonia. Na środku boiska zbudowano wielką scenę, gdzie zaprezentowały się wielkie gwiazdy ukraińskiej sceny muzycznej. Na scenie występowali Tina Karol, Julia Sanina, Kateryna Pavlenko i DOROFEEVA. Po 20 minutach na scenie pojawili się piłkarze oraz kolejni artyści, którzy odśpiewali hymny Ukrainy i Polski.

NIE PRZEGAP! Zbigniew Boniek zdziwiony zachowaniem piłkarzy! Przyznaje rację legendarnemu zawodnikowi

Zwłaszcza podczas hymnu Ukrainy na trybunach pojawiło się wielkie poruszenie. Podczas transmisji widać było, że niektórzy Ukraińcy nie bali się swoich emocji. Niektórzy płakali, odśpiewując hymn. Zarówno „Mazurek Dąbrowskiego”, jak i narodowa pieśń naszych sąsiadów została nagrodzona wielkimi oklaskami.

Sonda
Czy podoba Ci się inicjatywa Meczu o Pokój?
Dragomir Okuka gościł „Super Express” w swojej restauracji. „Jak zadzwoni Legia, pakuję się i jadę!”
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze