Lukas Podolski

Autor: Cyfra Sport Lukas Podolski

Górnik - Legia: Lukas Podolski upokorzył Mistrza Polski. Nawet on strzelił Legii

2021-11-21 18:52

Na ten moment wszyscy kibice Górnika Zabrze czekali bardzo długo! W 16. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy swoje pierwsze trafienie w barwach śląskiej drużyny zanotował Lukas Podolski. Mistrz świata z 2014 roku z reprezentacją Niemiec w starciu z Legią Warszawa podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0 już do przerwy. Piłkarz który nie mógł strzelić innym drużynom upokorzył Legię.

Bardzo długo kazał poczekać kibicom Górnika Zabrze Lukas Podolski nim trafił do siatki po raz pierwszy od letniego transferu do śląskiego klubu. Przełamanie w końcu jednak nadeszło i to w fantastycznych dla zabrzan okolicznościach. Klub ze Śląska już do przerwy objął w starciu z Legią Warszawa dwubramkowe prowadzenie, dzięki któremu mógł się cieszyć bardzo komfortowym wynikiem w zawsze prestiżowym spotkaniu.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy tego pojedynku gola zdobył właśnie "Poldi". Były reprezentant Niemiec z bliska najpierw oddał strzał na bramkę gości, który jednak niezbyt poradnie odbił Cezary Miszta. W efekcie zawodnik zdołał jeszcze poprawić swój własny strzał i wprawił w euforię dziesiątki tysięcy fanów Górnika, którzy w niedzielny wieczór postanowili pojawić się na stadionie.

Od niedzieli, 21 listopada, PKO Bank Polski Ekstraklasa oficjalnie jest zatem ligą, na której boiskach gola zdobył piłkarz, którzy w swojej karierze wywalczył złoty medal mistrzostw świata. Wszystkim kibicom Górnika Zabrze pozostaje zachować nadzieję, że to pierwszy z naprawdę wielu goli "Poldiego" w zabrzańskiej drużynie i kiepskie rezultaty z samego początku sezonu pozostaną jedynie niezbyt przyjemnym wspomnieniem.

Justyna Święty-Ersetic: Bez Super Expressu byłoby nudno!