Dawid Szulczek, Adrian Siemieniec

i

Autor: Cyfrasport Dawid Szulczek, Adrian Siemieniec

Przed meczami Warta - Jagiellonia

Przyjaciele przeciwko sobie! Dawid Szulczek kontra Adrian Siemieniec. Kto tym razem będzie górą?

2023-11-29 17:22

Dawid Szulczek i Adrian Siemieniec to najmłodsi trenerzy w ekstraklasie. Razem studiowali, łączy ich przyjaźń. Trener Jagiellonii był świadkiem na ślubie szkoleniowca Warty. Teraz prowadzone przez nich kluby zmierzą się dwa razy: najpierw w lidze, a następnie w Pucharze Polski, gdzie stawką będzie awans do kolejnej fazy rozgrywek. W ubiegłym sezonie górą był Siemieniec, którego Jagiellonia wygrała z Wartą 3:1 w lidze. Jak będzie tym razem?

Trener Siemieniec ma pomysł na Jagę

Jagiellonia jest rewelacją ekstraklasy, w której zajmuje drugie miejsce. Trener Dawid Szulczek zwraca uwagę na atuty drużyny prowadzonej przez przyjaciela. - Piłkarze Jagiellonii umiejętnie potrafią wyciągać środkowych obrońców - powiedział trener Dawid Szulczek podczas konferencji prasowej, cytowany przez PAP. - Trzeba się przed tym zabezpieczyć. Jest na to kilka sposobów, postaramy się wybrać ten najlepszy. Pamiętamy także o błędach, które zrobiliśmy w Białymstoku w poprzednim sezonie. W Jagiellonii wszystko się zgadza, łącznie z pomysłem, jaki trener Siemieniec ma na budowanie gry - przyznał.

Robert Lewandowski wciąż bez błysku. Hiszpańskie media bezlitosne dla polskiej gwiazdy Barcelony, co za porównanie!

Szulczek gra o pełną pulę w lidze i Pucharze Polski

W poprzedniej kolejce Warta postawiła się Legii i wywiozła ze stolicy remis 2:2. - Gramy o pełną pulę, wychodzimy możliwie najsilniejszym składem, jakim będziemy dysponować - zapowiedział trener Szulczek, cytowany przez PAP. - Najtrudniej będzie nam się przygotować na kolejny mecz ligowy, z Pogonią w Szczecinie, który zagramy trzy dni po spotkaniu w Białymstoku. Ale na razie jednak nie zaprzątam sobie tym głowy – podkreślił.

Kacper Tobiasz o potencjale Aston Villi. Legia znów poskromi Lwy z Birmingam w Lidze Konferencji?

Prognozował, że ekipa z Podlasia będzie odkryciem sezonu

Szulczek dodał, że właśnie ekipę z Podlasia typował na odkrycie sezonu. - Uważaliśmy, że ktoś z tej trójki: Raków, Legia i Lech, jeśli nie będzie grał w europejskich pucharach, to zdobędzie mistrzostwo - wyznał trener Warty. - Zastanawialiśmy się, kto może zagrozić Pogoni. Stwierdziłem, że to może być Śląsk i Jagiellonia. Dokonali ciekawych transferów, mają też bardzo dobrych trenerów - ocenił szkoleniowiec poznańskiej drużyny.

Co za forma hiszpańskiej gwiazdy lidera! Erik Exposito prowadzi Śląsk po tytuł?

Sonda
Czy Jagiellonia Białystok będzie mistrzem Polski?

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?

Pytanie 1 z 10
Który z tych klubów najwięcej razy sięgał po mistrzostwo Polski?
Jan Tomaszewski grzmi na reprezentację
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze