Reakcja Legii w sprawie decyzji arbitra. Jest oficjalny protest mistrza Polski

2021-03-02 14:15 MaSz
Legia Warszawa
Autor: Cyfra Sport Legia Warszawa

W poprzedniej kolejce Legia pokonała 2:1 Górnika i utrzymała pozycję lidera. Mistrzowie Polski zwiększyli przewagę nad Pogonią do czterech punktów. W tym spotkaniu dużo zastrzeżeń było pod adresem sędziego Bartosza Frankowskiego. Władze stołecznego klubu zdecydowały się złożyć oficjalne zażalenie odnośnie pracy arbitra.

Najlepszym piłkarzem spotkania w Zabrzu był Luquinhas, który sprawiał dużo problemów graczom Górnika. Brazylijczyk był faulowany przez gospodarzy. Rozjemcą w tym spotkaniu był Bartosz Frankowski. Władze warszawskiego klubu wystosowały pismo, w których odniosły się do prowadzenia meczu przez arbitra. Opisano kilka sytuacji, w których lider stołecznej ekipy był zatrzymywany w nieprzepisowy sposób. Wyszczególniono w piśmie m.in. jak konkretną sytuację oceniał arbiter główny. Luquinhas został także ukarany żółtą kartką i będzie pauzował w najbliższej grze ze Śląskiem. Legia zwróciła się do przewodniczącego Zbigniewa Przesmyckiego, aby ten odstąpił od wyznaczania Bartosza Frankowskiego na mecze Legii w obecnej edycji. Co ciekawe, to właśnie on będzie odpowiadał za VAR w trakcie starcia z Piastem w 1/4 finału Pucharu Piasta. Całość oświadczenia TUTAJ.

Puchar Polski: Legia - Piast. Waldemar Fornalik znajdzie sposób na mistrza?

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze