Raków Częstochowa

i

Autor: Cyfrasport Raków Częstochowa

Rozpoczęła się „rozbiórka” wicemistrza Polski! Raków straci aż siedmiu piłkarzy, zmieni się także sztab trenerski

2021-05-20 14:03

Raków Częstochowa zaskoczył piłkarskie środowisko w Polsce i sięgnął po wicemistrzostwo oraz Puchar Polski. Okazuje się jednak, że władze klubu nie zdołają utrzymać u siebie wszystkich zawodników, którzy są odpowiedzialni za ten sukces. Już teraz wiadomo, że z klubu odejdzie siedmiu zawodników, a zmiany dotyczyć będą także sztabu trenerskiego. Czy Raków zdoła odpowiednio uzupełnić skład przed rozpoczęciem nowego sezonu i eliminacji europejskich pucharów?

Raków Częstochowa wyróżnia się na polskim podwórku kilkoma rzeczami,  a jedną z nich jest podejście do spraw kadrowych i prawdziwa, długofalowa polityka budowy klubu. Od wielu lat zespół budowany jest przez jednego trenera, Marka Papszuna, który ustawia skład nietypowo jak na polskie warunki w systemie 3-4-3 i rzadko decyduje się na zmiany. To przyniosło pożądane efekty – najpierw awans do Ekstraklasy, a później ogromny sukces w postaci wicemistrzostwa i Pucharu Polski. W ten sposób w 100. rocznicę swojego powstania klub z Częstochowy sięgnął po pierwsze trofeum w historii i będzie miał szansę reprezentować nasz kraj w europejskich pucharach. Niestety, jak można było się tego spodziewać, przystąpi on do kolejnych wyzwań w mocno zmienionym składzie.

Jan Tomaszewski MIAŻDŻY Paulo Sousę. "To SKANDAL! Nie rozumiem tego, że..." | Futbologia

Raków Częstochowa żegna aż siedmiu piłkarzy

W gronie piłkarzy, którzy kończą swoją przygodę z Rakowem Częstochowa znajdują się zarówno doświadczeni piłkarze, jak i młode talenty, które swoim potencjałem przewyższają poziom Ekstraklasy. Część z zawodników odchodzi, ponieważ kończy się okres ich wypożyczenia do wicemistrza Polski. Z pewnością dużo emocji budzi odejście 37-letniego Piotra Malinowskiego. Skrzydłowy Rakowa występował w tym klubie w latach 2002-2007, gdy grał on na poziomie IV i III ligi, a później od sezonu 2015/2016 i przeszedł z nim od II ligi do Ekstraklasy. Niedzielny występ przeciwko Pogoni Szczecin (3:1) był więc ostatnim meczem Malinowskiego w barwach Rakowa.

Kolejnymi, którzy opuszczą Częstochowski zespół, są bramkarz Dominik Holec oraz obrońca Jarosław Jach. Pierwszemu z nich kończy się wypożyczenie ze Sparty Praga, natomiast drugi wraca do Crystal Palace. Oprócz Holca z klubu odchodzi także inny bramkarz, Branislav Pindroch. Kolejnymi zawodnikami, którzy opuszczą Raków, są Miłosz Szczepański, który grał w nim od początku 2018 roku, ale miniony sezon stracił z powodu kontuzji, oraz Petr Schwarz, który postanowił przenieść się do ligowego rywala częstochowskiej drużyny, Śląska Wrocław. Z pewnością najwięcej emocji przynosi transfer Kamila Piątkowskiego. 20-latek był czołowym obrońcą Rakowa w minionym sezonie, czym zapracował sobie na transfer do Red Bull Salzburg. Dobra gra zaowocowała także debiutem w reprezentacji Polski oraz powołaniem na Euro 2021.

Marek Papszun zostaje, ale…

Nie byłoby sukcesów Rakowa Częstochowa bez osoby Marka Papszuna. Szkoleniowiec wicemistrza Polski wciąż będzie kierował drużyną, ale do dyspozycji będzie miał innych współpracowników. Z Rakowa odchodzą trenerzy Maciej Sikorski, Wojciech Makowski i Norbert Onuoha.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze