Autor: Cyfrasport Ryoya Morishita

Japończyk walczy o nowy kontrakt

To tym Ryoya Morishita zachwycił trenera Legii. Samuraj zostanie w warszawskim klubie?

2024-10-20 15:34

To będą dla niego ważne tygodnie. Pomocnik Ryoya Morishita (27 l.) pracuje na to, aby zostać w Legii na dłużej. Takim występem, jak w wygranym meczu z Lechią Gdańsk (2:0) pokazał, że warto dalej w niego inwestować. Jego postawę i zaangażowanie docenił także trener Goncalo Feio, który wyznał, że chciałby zatrzymać Japończyka w stołecznym zespole.

Wypożyczony do końca roku

Morishita trafił do warszawskiego klubu na początku roku. Trzeba przyznać, że szybko złapał kontakt z zespołem. Został wypożyczony do końca rundy z opcją wykupu z Nagoya Grampus Eight. Czy Legia skorzysta z tej opcji i zdecyduje się na samuraja? Rundę wiosenną ubiegłego sezonu zakończył bez zdobycia bramki w lidze. Jednak w tej edycji poprawia statystyki. Rozkręcił się na dobre, a wysoką formę potwierdził w starciu z Lechią, w którym to napędzał ataki Legii.

Jesus Imaz znów pokazał moc. Gwiazdor Jagiellonii ma ważny cel przed sobą, spełni go?

Drugi gol w lidze Japończyka

W tym spotkaniu stołeczny zespół dominował, ale dopiero w drugiej połowie podopieczni trenera Goncalo Feio udokumentowali przewagę nad beniaminkiem. Potrzebowali pięciu minut, aby strzelić dwa gole. Zaczął wspomniany Morishita, który wpadł na pole karne i strzałem po ziemi pokonał bramkarza gospodarzy. To jego druga bramka w tym sezonie w ekstraklasie. Po chwili premierowego gola w barwach warszawskiej drużyny strzelił Kacper Chodyna. Legia przerwała w Gdańsku serię czterech meczów bez zwycięstwa. Jej wygrana nie podlegała dyskusji, bo oddała 18 strzałów, z czego osiem było celnych.

Nie do wiary: najpierw Maciej Rosołek zaliczył pudło, a potem zrobił to! Co za gol gwiazdy Piasta, nieprawdopodobne [WIDEO]