Maciej Rosołek

Autor: Cyfrasport Maciej Rosołek

Jak to możliwe?

Nie do wiary: najpierw Maciej Rosołek zaliczyło pudło, a potem zrobił to! Co za gol gwiazdy Piasta, nieprawdopodobne [WIDEO]

2024-10-18 23:51

Na tem moment Maciej Rosołek czekał od początku rozgrywek. Strzelił bowiem premierowego gola dla Piasta, który wygrał na wyjeździe 2:0 z Koroną w 12. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Zrobił to w efektowny sposób, bo wyszedł mu strzał marzenie. Jednak spotkanie w Kielcach zapamięta także z innego powodu: wcześniej zaliczył bowiem niesamowite pudło!

Jak mógł się tak pomylić?

Rosołek miał udział także w wywalczeniu rzutu karnego. Oddał lekki strzał zza pola karnego, ale piłkę przejął Andreas Katsantonis. Cypryjski napastnik został sfaulowany przez bramkarza Korony. Sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Jorge Felix. Hiszpan zmylił golkipera gospodarzy. Kilka chwil później Piast powinien cieszyć się z kolejnego gola. Tyle że wyśmienitą szansę zmarnował wspomniany wcześniej Rosołek. Bedąc przed pustą bramką, uderzył tak, że trafił w poprzeczkę! To było spektakularne pudło gracza śląskiego klubu.

Dominacja Legii, załatwiła Lechię w pięć minut. Z Morishitą i Chodyną Wojskowi nie zginą! [WIDEO]

Sami sobie zgotowali ten los

Jednak na początku drugiej połowy Rosołek zmazał plamę za tamtą zmarnowaną okazję. Zwiódł obrońców i prawą nogą z lewego narożnika pola karnego zakręcił tak, że piłka wpadła do siatki Korony! Wyszedł mu strzał życia. - Nie ukrywam tego, że jest w nas duże rozgoryczenie i frustracja - powiedział trener Jacek Zieliński, cytowany przez oficjalny portal Piasta. - Sami sobie zgotowaliśmy ten los. Sami sobie sprokurowaliśmy to w pierwszej połowie. Bramka po rzucie karnym, to był ciąg błędów. Były sytuacje na dogonienie wyniku. Ale druga połowa zaczęła się jak w najgorszych koszmarach, czyli bramką po rykoszecie - dodał szkoleniowiec Korony.

Goncalo Feio o krytyce kadrowicza Legii. Padły słowa o odpowiedzialności, motywacji i zaufaniu

Korona Kielce - Piast Gliwice 0:2

0:1 Jorge Felix 16. min (karny), 0:2 Maciej Rosołek 49. min