GKS Katowice - Widzew Łódź

Autor: Maciej Grygierczyk Twitter / ZRZUT EKRANU GKS Katowice - Widzew Łódź

Skandal! Zadyma kiboli na trybunach w Polsce. Rzucali petardami w kibiców rywali

2022-04-07 7:36

Wielu kibicom wydawało się, że czarne czasy polskiej piłki z zadymami na trybunach to już przeszłość. Niestety, ostatnie dni sprawiły, że kibole znowu dali o sobie przypomnieć i to w tym najgorszym możliwym stylu. Podczas meczu GKS-u Katowice z Widzewem Łódź pseudokibice przeszli samych siebie. Przez blisko 20 minut rzucali petardami i racami w kibiców rywali.

Przez wiele miesięcy, a może nawet lat kibice robili mnóstwo rzeczy, by znowu przyciągnąć nieco bardziej niedzielnych fanów futbolu na trybuny. Przeróżne aktywności, gorący doping i brak burd to coś, co sprawiło, że wizerunek polskiego kibica zdecydowanie się ocieplił. Coraz rzadziej mówiono o kibolach, a zwracano uwagę na zupełnie inne aspekty. Niestety, w ostatnich dniach kolejny raz wracamy do czarnych dni naszego futbolu. I to tego w najgorszym możliwym wydaniu.

GKS Katowice - Widzew: Skandal na meczu! Kibole przerwali spotkanie

Około 70 minuty spotkania Fortuna 1. Ligi doszło do dużego skandalu. Wszystko za sprawą kibiców z Bukowej, którzy postanowili urządzić sobie pirotechniczny festiwal w trakcie spotkania. W pewnym momencie postanowili rzucać race na murawę, a w kierunku sektora kibiców Widzewa poleciały petardy. Wideo z całej sytuacji opublikował na Twitterze Maciej Grygierczyk z Katowickiego Sportu.

NIE PRZEGAP! Kumpel Lewandowskiego zalał się krwią. Wielkie kontrowersje po meczu Villarreal - Bayern w Lidze Mistrzów

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia

Przez blisko 20 minut kibole utrudniali rozgrywanie spotkania, które musiało zostać przerwane. Dziennikarze i pozostali kibice byli niemal przekonani, że mecz nie zostanie ukończony. Nic bardziej mylnego! Arbiter pozwolił na wznowienie gry. Widzew wygrał ten mecz 2:0 po bramkach Marka Hanouska i Przemysława Kity.

NIE PRZEGAP! Czesław Michniewicz ma na oku swojego ulubieńca. W reprezentacji młodzieżowej strzelał jak na zawołanie

To, że spotkanie zostało dokończone wzbudziło kolejne emocje! Kibice polskiej piłki zaczęli się zastanawiać do czego musi dojść, by przerwać mecz. Na szczęście na stadionie przy Bukowej udało się uniknąć tragedii. Klub z pewnością zostanie ukarany za zachowanie swoich kiboli. Trudno liczyć jednak na to, że zmieni to cokolwiek.

Czy GKS Katowice powinien zostać ukarany walkowerem?