Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 3:1. Cudu nie było, Śląsk za burtą

2012-03-21 21:38

W rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu Polski Śląsk Wrocław wygrał z Arką Gdynia 3:1. Do kolejnej fazy rozgrywek przeszli jednak "Arkowcy", którzy w pierwszym spotkaniu pokonali przed własną publicznością podopiecznych Oresta Lenczyka 2:0. O awansie drużyny z Gdyni zadecydował lepszy bilans goli strzelonych na wyjeździe.

Do ostatniej minuty ważyły się losy awansu. Śląsk był zdeterminowany i mimo że to wicemistrzowie Polski pierwsi stracili gola, to byli w środę drużyną zdecydowanie lepszą.

Do odwrócenia losów dwumeczu "Wojskowym" zabrało jednej bramki. Arka będzie prawdopodobnie jedynym zespołem w gronie półfinalistów nie rywalizującym na najwyższym szczeblu rozgrywek ligowych.

Przeczytaj koniecznie: Wisła - Lech 1:0. Cwetan Genkow dobił Lecha

0:1 - Tomasz Jarzębowski (14. minuta)
1:1 - Sebastian Mila (15. minuta)
2:1 - Cristian Diaz (25. minuta)
3:1 - Sebastian Mila (89. minuta)

Składy:

Śląsk Wrocław: Kelemen - Socha (Gikiewicz - 76. minuta), Celeban, Pietrasiak, Pawelec (Mraz - 73. minuta) - Dudek, Kaźmierczak, Sobota, Mila, Madej - Diaz (Voskamp - 81. minuta)

Arka Gdynia: Szlaga - Krajanowski, Wallace, Jarun, Radzewicz - Jarzębowski, Kowalski (Mazurkiewicz - 87. minuta), Pruchnik, Tomasik, Kuklis (Niedziela - 84. minuta) - Nwaogu (Kasperkiewicz - 31. minuta)