Śląsk Wrocław - Lech Poznań

i

Autor: CyfraSport Śląsk Wrocław - Lech Poznań

nieprzyjemna sytuacja

Śląsk Wrocław reaguje na skandaliczny transparent wywieszony podczas meczu. Jasna deklaracja ze strony klubu

2023-02-28 8:53

Na meczu Śląska Wrocław z Lechem Poznań w ramach 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy doszło do niemałego skandalu. W drugiej części spotkania, na trybunie należącej do kibiców Śląska, pojawił się transparent uderzający w polską pomoc dla Ukrainy. Klub postanowił odnieść się do całego zdarzenia, zapewniając, że baner nie przedstawiał stanowiska Śląska Wrocław.

Działania wojenne na Ukrainie trwały od 2014 roku, jednak 24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła inwazję w pełnej skali, uderzając swoimi siłami na wielu kierunkach. W wielu miejscach Rosjanie zostali odparci, ale wciąż okupują znaczną część terytorium naszego wschodniego sąsiada. Polska jest jednym z liderów pomocy zarówno militarnej, jak i humanitarnej dla Ukrainy. Mimo zbrodni wojennych jakich dopuszcza się Rosja na ludności cywilnej sąsiedniego kraju, niektórym wciąż przeszkadza, że... Polska pomaga Ukrainie. Ukute jakiś czas temu hasło „to nie nasza wojna”, nawołujące do zaprzestania tej pomocy, jest niczym innym, jak wspieraniem celów Rosji – bo wycofanie się ze wsparcia ułatwiłoby Rosji zwycięstwo i zachęciło do dalszej agresji. I właśnie baner z takim napisem pojawił się na meczu Śląska z Lechem Poznań. Władze klubu postanowiły zareagować.

Śląsk Wrocław odcina się od skandalicznego transparentu

Śląsk Wrocław postanowił zareagować na transparent, który rykoszetem uderza w wizerunek klubu. – Transparenty wywieszane przez jakiekolwiek grupy kibiców nie są stanowiskiem klubu. WKS Śląsk Wrocław SA stanowczo odcina się od wszelkich haseł o charakterze politycznym i negatywnie ocenia eksponowanie ich w czasie meczów. Transparent, z napisem: 'To nie nasza wojna', pojawił się na trybunach bez wiedzy klubu w trakcie drugiej połowy meczu. Po około 10 minutach na wniosek organizatora transparent został zdjęty – czytamy w oświadczeniu.

Klub podkreślił, że stadion to nie miejsce na manifestacje polityczne, ale dodał też, że aktywnie wspiera Ukrainę. – Chcemy mocno zaznaczyć, że Śląsk Wrocław jest klubem, który od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę może poszczycić się szeregiem inicjatyw związanych ze wsparciem dla naszych wschodnich sąsiadów. Wrocławski klub dwukrotnie przekazywał część wpływów z biletów na rzecz pomocy Ukrainie. To łącznie ponad 40 tys. zł dla mieszkańców Lwowa oraz Fundacji Ukraina. Ponadto piłkarze i piłkarki Śląska wspierali lokalną organizację "Młodzi dla Wrocławia", nosząc i pakując paczki z produktami dla uchodźców zza wschodniej granicy. Z kolei nastoletni zawodnicy naszej akademii byli wolontariuszami na wrocławskim dworcu, w punkcie pomocy uchodźcom – dodano.

PKO Ekstraklasa Raport 27.02
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze