Śląsk Wrocław-Ruch Chorzów, wynik meczu 2:1. To już czwarte zwycięstwo drużyny Oresta Lenczyka

2010-11-20 18:29

Nie ma mocnych na zespół Oresta Lenczyka. Szkoleniowiec Śląska Wrocław może być dumny ze swojej drużyny, która od czterech spotkań jest niepokonana w Ekstraklasie. W meczu 14. kolejki Śląsk Wrocław pokonał Ruch Chorzów 2:1. Bramki dla Ślązaków zdobyli Wojciech Grzyb z Ruchu, który strzelił samobója oraz Piotr Celeban. Gol Andreja Komaca uratował honor chorzowian.

Śląsk Wrocław od czterech kolejek nie przegrali w lidze i nad Ruchem Chorzów odnieśli kolejne z rzędu zwycięstowo. Zespół Oresta Lenczyka zajmuje 9. miejsce w tabeli, Ruch jest 11.

Gospadarze zdobyli prowadzenie po samobójczej bramce Wojciecha Grzyba w 63. minucie spotkania, który głową wbił gola własnej drużynie. Niespełna 10 minut potem w siatce piłkę umieścił Piotr Celeban z Wrocławia. Gol nie powinien zostać uznany, bo padł z pozycji spalonej, ale sędzia tego nie zauważył.

Przeczytaj koniecznie: Śląsk Wrocław. Orest Lenczyk chce Tomasa Jirsaka z Wisły Kraków

Drużyna gości strzeliła kontaktową bramkę na 10 minut przed końcem meczu. Andrej Komac trafił z rzutu wolnego. W doliczonym czasie gry, w 91 minucie zawodnicy Ruchu mieli szansę na wyrównującego gola. Kiedy wyprowadzali kontrę na murawie pojawiła się druga piłka i arbiter zgodnie z przepisami przerwał grę.