Lech Poznań

Autor: Przemysław Szyszka /SE Lech Poznań

Młoda gwiazda Lecha przechyla szalę zwycięstwa! "Kolejorz" w półfinałe Pucharu Polski

2020-05-27 22:02

Cztery kluby PKO Ekstraklasy zobaczymy w półfinałach Pucharu Polski! Do Lechii Gdańsk, Cracovii i Legii Warszawa w środowy wieczór dołączył także Lech Poznań. W Mielcu miejscowa Stal przegrała z "Kolejorzem" 1:3 i żegna się z marzeniami o awansie do finału. Losowanie par odbędzie się w czwartek 28 maja o godzinie 12:00.

Stal Mielec - Lech Poznań 1:3 (1:2)
45+1' Nowak - 5' Ramirez, 33' Zhamaletdinov, 83' Jóźwiak

Kartki: Bodzioch, Mak - Muhar, Puchacz

Stal: Wrąbel - Mateusz Żyro, Domański (75' Tomasiewicz), Prokić (61' Dadok), Mak, Michał Żyro, Nowak, Bodzioch, Urbańczyk (80' Paluchowski), Bartosz

Lech: van der Hart - Butko, Satka, Crnomarković, Kostewycz - Muhar (76' Skrzypczak), Tiba - Kamiński (58' Puchacz), Ramirez (65' Moder), Jóźwiak - Zhamaletdinov

Jak będzie wyglądał Lech Poznań po pandemii koronawirusa? - to pytanie zadawali sobie kibice "Kolejorza" przed środowym ćwierćfinałem Pucharu Polski. Fani wielkopolskiego klubu nie mogli być rozczarowani. Lech od początku przeważał i zasłużenie zameldował się w kolejnym etapie walki o krajowe trofeum.

Podopieczni Dariusza Żurawia napoczęli rywala już w piątej minucie meczu. Aktywny od samego początku Wołodymyr Kostewycz kolejny raz pokazał się na skrzydle. W polu karnym znakomicie wypatrzył Daniego Ramireza, który finezyjnym uderzeniem trafił do siatki od słupka. Wynik podwyższył jeszcze przed przerwą Timur Zhamaletdinov, który zagrał na jeden kontakt z Kamilem Jóźwiakiem i huknął z bliskiej odległości. Jakub Wrąbel kolejny raz nie miał nic do powiedzenia!

Stal - Lech: KONTROWERSJE w Mielcu przed meczem PP! Kibice zebrali się pod stadionem [WIDEO]

Tuż przed przerwą pierwszym celnym strzałem Stali straty zmniejszył Bartosz Nowak. Niepilnowany 26-latek uderzył z woleja z pola karnego Lecha tuż przy słupku. Dzięki temu, miejscowi kibice oglądający mecz przed telewizorami mieli odrobinę radości. Gol wlał też w nich nadzieje na doprowadzenie do remisu i dogrywki, a może nawet zwycięstwa w regulaminowych 90 minutach.

"Kolejorz" od początku drugiej odsłony dominował i nie pozwalał dojść rywalom do głosu. Stal nie miała niemal żadnej okazji do doprowadzenia do remisu. Marzenia gospodarzy pogrzebał Kamil Jóźwiak, który w 83. minucie popędził skrzydłem, złamał akcję do środka i uderzył prawą nogą. To podcięło skrzydła mielczanom, którzy musieli się poddać.

W półfinałach Pucharu Polski obejrzymy cztery kluby PKO Ekstraklasy. O trofeum powalczą piłkarze Lechii Gdańsk, Cracovii, Legii Warszawa i Lecha Poznań. Losowanie w czwartek, 28 maja o 12:00.