Mateusz Mak

Autor: Cyfrasport Mateusz Mak

Stal Mielec - Piast Gliwice: Premierowe zwycięstwo beniaminka! [WYNIK]

2020-09-28 19:56

Piłkarze Stali Mielec czekali do piątej kolejki na pierwsze zwycięstwo w PKO Ekstraklasie. W poniedziałek okazali się lepsi od Piasta Gliwice, wygrywając 3:2. Bohaterem meczu okazał się Mateusz Mak, który strzelił dwa gole. Po tym spotkaniu gliwiczanie zamykają ligową tabelę, mając w dorobku zaledwie jeden punkt.

Mecz Stali Mielec z Piastem Gliwice był starciem dwóch drużyn, które w tym sezonie jeszcze nie wygrały w PKO Ekstraklasie. Była to więc idealna sytuacja do przełamania.

- Mecze z beniaminkami są bardzo specyficzne. Niesieni radością po awansie dają też powiew takiej świeżości. Miałem przyjemność grać z tym przeciwnikiem także w pierwszej lidze i są w nim wartościowi piłkarze, którzy mają jakość na Ekstraklasę, więc z pewnością to nie będzie łatwy mecz, ale my też znamy swoją wartość. Musimy być pewni siebie i po prostu pojechać tam po trzy punkty - powiedział przed pierwszym gwizdkiem sędziego pomocnik Piasta Gliwice Patryk Sokołowski.

W pierwszej połowie kluczowa okazała się 18. minuta, kiedy Maciej Urbańczyk po starciu z Mikkelem Kirkeskovem padł w polu karnym rywali. Po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny. Do "jedenastki" podszedł Maciej Domański i dał prowadzenie beniaminkowi. Tuż po zmianie stron goście wyrównali. W 49. minucie Jakub Holubek dośrodkował z rzutu rożnego i Michał Żyro skierował piłkę do siatki. To był wstęp do jeszcze większych emocji! Między 54. a 55. padły dwa gole. Najpierw, po zagraniu Żyry, trafił Dominik Steczyk. Chwilę później odpowiedział Mateusz Mak. Ostatnie słowa także należało do tego zawodnika. W 80. minucie po kilku szybkich podaniach ustalił wynik, posyłając piłkę do siatki z kilku metrów. W ten sposób pierwsze ligowe zwycięstwo Stal Mielec w sezonie 2020/2021 stało się faktem!

Stal Mielec - Piast Gliwice 3:2 (1:0)

Bramki: Domański 21 (k), Mak 55, 80 - Żyro 49, Steczyk 54

Stal Mielec: Rafał Strączek - Marcin Flis (73. Martin Sus), Kamil Kościelny, Mateusz Matras, Mateusz Żyro (41. Wojciech Błyszko), Krystian Getinger - Mateusz Mak, Maciej Urbańczyk, Grzegorz Tomasiewicz (81. Damian Pawłowski), Maciej Domański (81. Robert Dadok) - Andreja Prokić (73. Paweł Tomczyk)

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski (84. Bartosz Rymaniak), Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov, Jakub Holubek (84. Tiago Alves) - Patryk Lipski, Tomasz Jodłowiec (35. Patryk Sokołowski), Kristopher Vida - Michał Żyro, Dominik Steczyk (77. Arkadiusz Pyrka)

Żółte kartki: Konczkowski, Sokołowski, Czerwiński