Cillian Sheridan, Jagiellonia Białystok

Autor: Łukasz Grochala / CYFRASPORT Cillian Sheridan podczas meczu Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0-0

Świetny mecz w Krakowie. Jagiellonia wyszarpała punkt z Wisłą

2018-12-08 22:55

W ostatnim sobotnim meczu 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy Wisła Kraków prowadziła na własnym boisku z Jagiellonią Białystok już 2:0. Goście zdołali jednak doprowadzić do remisu i wywalczyć cenny punkt.

Jagiellonii Białystok mecze z Wisłą w Krakowie zawsze sprawiały problemy. Białostocczanie wygrali tam tylko w 2014 i 1988 roku! W sobotę także przyjezdnym nie było łatwo. Już w 17. minucie Marko Kolar wyprowadził Wisłę na prowadzenie, a w 35. minucie podwyższył na 2:0. Wydawało się, że gospodarze po dwóch kolejnych ligowych porażkach w końcu sięgną po komplet punktów. Nic z tego. Zespół Ireneusza Mamrota zdecydowanie zaatakował po przerwie, czego efektem były gole Marko Poletanovicia i Ciliana Sheridana.

Po remisie Jagiellonia zrównała się punktami z Legią Warszawa i obecnie zajmuje 3. miejsce w Ekstraklasie. Legia w niedzielę zmierzy się z liderem - Lechią Gdańsk. Wisła Kraków zajmuje 8. miejsce.

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 2:2
Bramka: Kolar 17, 35 – Poletanović 61, Sheridan 68

Żółte kartki: Kort, Ondrasek - Pospisil

Wisła: Mateusz Lis – Jakub Bartkowski, Marcin Wasilewski, Zorn Aresenić, Rafał Pietrzak – Marko Kolar, Vullnet Basha, Dawid Kort (84. Paweł Brożek), Patryk Plewka (76. Tibor Halilović), Martin Kostal (70. Jakub Bartosz) – Zdenek Ondrasek

Jagiellonia: Marian Kelemen – Przemysław Frankowski, Lukas Klemenz, Nemanja Mitrović, Guilherme – Arvydas Novikovas, Marko Poletanović (88. Mateusz Machaj), Martin Pospisil (78. Bartosz Kwiecień), Taras Romanczuk, Cillian Sheridan – Karol Świderski