Maciej Żurawski

i

Autor: Cyfrasport Maciej Żurawski

Co za wolej w ekstraklasie!

Tak Maciej Żurawski pogrążył Widzew. Majstersztyk, tego gola pomocnika Warty trzeba zobaczyć! [WIDEO]

2023-03-05 12:47

W tym sezonie Widzew wyrósł na rewelację w ekstraklasie i ma szansę na wywalczenie miejsca premiowanego startem w europejskich pucharach. Jednak tym razem zapał gospodarzy ostudziła Warta. Łodzianie przegrali u siebie 0:2. Triumf poznańskiej drużyny przypieczętował Maciej Żurawski. To trzeba koniecznie zobaczyć, w jakiś sposób pokonał bramkarza Widzewa. Czy to będzie najpiękniejszy gol 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy?

Żuraw znów władcą muraw

Piłkarze Widzewa w poprzedniej kolejce urwali punkty Legii na Łazienkowskiej. Beniaminek zremisował 2:2 w stolicy i pozostawił po sobie dobre wrażenie. Jednak z Wartą trzeba było przełknąć gorycz porażki. Na pewno nie można odmówić gospodarzom ambicji. To dla beniaminka pierwsza porażka w tym roku. W pierwszej połowie bramkę zdobył Adam Zrelak, a po godzinie gry efektownego gola strzelił Maciej Żurawski. To był prawdziwy majstersztyk asa poznaniaków! Pomocnik Warty przyjął w powietrzu piłkę przed polem karnym. Następnie podbił piłkę i w ten sposób wymanewrował obrońcę łodzian. Jednak na tym nie poprzestał, bo utrzymał piłkę w powietrzu, a na koniec huknął z woleja. Bramkarz Heinrich Ravas nie zdołał wybronić tego uderzenia „Żurawia”.

Warta była konkretna pod polem karnym Widzewa

Warta wygrała po raz drugi z rzędu i traci tylko trzy punkty do Widzewa. Poznański zespół ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Wisłą Płock. - Wygraliśmy nie tylko dlatego, że gospodarze nie wykorzystali sytuacji, ale byliśmy konkretni pod polem karnym - ocenił Dawid Szulczek, trener Warty na konferencji prasowej.

Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski 2022/23?
PKO Ekstraklasa Raport 27.02
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze