Tak strzela Petteri Forsell: Fin wybrał dla nas trzy najpiękniejsze gole! [wideo]

2020-06-29 14:12 Piotr Koźmiński
Petteri Forsell
Autor: Korona Kielce - oficjalna strona Petteri Forsell w Koronie Kielce!

Petteri Forsell (30 l.). Niewielu piłkarzy w polskiej lidze wzbudza tak skrajne emocje jak ten zawodnik. Jedni czepiają sie jego sylwetki, ale inni skupiają się na delektowaniu bramkami Fina, bo te, nomen omen, są bardzo apetyczne. Forsell po restarcie Ekstraklasy jest w świetnej formie i strzelił już cztery gole, w tym jeden bajecznej urody. Na prośbę SE pomocnik Korony wybrał swoje trzy najładniejsze gole strzelone na polskich boiskach.

Bramka jaką Petteri Forsell zdobył w meczu z Zagłębiem Lubin mogłaby być ozdobą każdego stadionu i każdej ligi na świecie. Jak określił ten strzał Maciej Iwański z TVP, o był... Cristiano Forsell. I w żaden sposób nie są to przesadzone słowa, bo potężna bomba Fina zasługuje na każdą pochwałę. To uderzenie to też w pewnym sensie pokłosie dobrej formy Fina, dzięki czemu również przy rzutach wolnych ten zawodnik zyskał na pewności siebie. W poprzednich meczach też trafiał do bramki, a to zawsze buduje zaufanie do samego siebie. Nie ma się więc co dziwić, że gdy tylko jest okazja Forsell stara się posłać "rakietę" w stronę bramki rywala.

Legia mistrzem po meczu w Poznaniu? Co się musi stać? [Analiza i scenariusze]

- Wybrać trzy najładniejsze gole? Hmmm, to nie takie proste, w Finlandii trochę ładnych bramek też strzeliłem - krygował się na początku rozmowy Forsell. W związku z tym ułatwiliśmy mu wybór, zawężając pole do tych strzelonych w Polsce.
- W takim układzie bramkę strzeloną Lubinowi dałbym na drugim miejscu - stwierdził reprezentant Finlandii.

Która polska bramka zatem najbardziej podobała się samemu bohaterowi? Dla niektórych może to być zaskoczenie.

Rozmowa z Petterim Forsellem: mój cel to utrzymanie Korony i wyjazd na EURO

- Na pierwszym miejscu dałbym jednak bramkę strzeloną dla Miedzi Legnica, w starciu z Rozwojem Katowice. Drugie miejsce, jak wspomniałem, gol z Lubinem, a trzecie miejsce trafienie z meczu z Lechem Poznań - tak, po namyśle, zadecydował fiński pomocnik. Bramka z Rozwojem tutaj od 1:40.

Forsell jest w świetnej formie i na brak propozycji na pewno nie będzie narzekał. A przypomnijmy: po tym sezonie kończy mu się umowa z Koroną Kielce. Piłkarz chciałby kontynuować karierę w Polsce, bo bardzo mu zależy na tym, aby pojechać z Finlandią na EURO i z tego co słyszymy, nie pali się przez to do wyjazdu w egzotycznym kierunku. A i polscy fani nie mieliby na pewno nic przeciwko, gdyby znów mogli oglądać takie gole jak te powyżej, albo ten poniżej - właśnie z meczu z Lechem Poznań.
Do obejrzenia tutaj:

Jakub Kamiński z Lecha Poznań: kiedyś musiałem pożyczać na buty

Najnowsze