Legia mistrzem po meczu z Lechem w Poznaniu? Co się musi stać? [ANALIZA i SCENARIUSZE]

2020-06-28 19:43 CH
Legia Warszawa - Piast Gliwice, bramka Rosołka
Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS Legia Warszawa - Piast Gliwice, bramka Rosołka

Legia Warszawa mogła świętować mistrzostwo Polski już w po tej kolejce, ale tak się nie stało. To dlatego, że mimo gry w przewadze nie zdołała pokonać Piasta Gliwice. Mecz skończył się remisem 1:1 i już wtedy było wiadomo, że Legia będzie musiała poczekać ze świętowaniem przynajmniej do następnej serii spotkań. A w niej zagra na wyjeździe z Lechem Poznań. Co się musi stać, żeby Legia została mistrzem w 34. kolejce po meczu z Lechem? W tym artykule przedstawiamy SCENARIUSZE walki o mistrzostwo Polski w Ekstraklasie. Co musi się stać, żeby Legia została mistrzem już po następnej kolejce? Poniżej ANALIZA sytuacji w tabeli przed 34. kolejką Ekstraklasy.

Legia Warszawa mogła zostać mistrzem Polski już w ten weekend. Miała 11 punktów przewagi nad Piastem i Lechem i wiadomo było, że jeżeli pokona zespół z Gliwic, a "Kolejorz" zgubi punkty na stadionie Śląska Wrocław, walka o tytuł będzie rozstrzygnięta. Tak się jednak nie stało. Legia podzieliła się punktami z Piastem, remisując 1:1. Następnego dnia Śląsk zremisował 2:2 z Lechem. W tabeli Ekstraklasy sytuacja jest zatem taka sama jak przed 33. kolejką. Legia wciąż ma 11 pkt przewagi nad Piastem i Lechem oraz 12 pkt przewagi nad Śląskiem, który stracił właśnie matematyczne szanse na mistrzostwo Polski.

1. Legia 65 pkt.
2. Piast 54
3. Lech 54
4. Śląsk 53

W następnej kolejce Legia Warszawa zagra na wyjeździe z Lechem Poznań (sobota, 17.30). Wystarczy jej remis, żeby zapewnić sobie tytuł mistrza Polski. Na 3 kolejki przed końcem będzie miała wtedy 11 pkt przewagi nad Lechem i co najmniej 9 pkt przewagi nad Piastem. W przypadku równej liczby punktów na koniec rozgrywek decyduje pozycja w tabeli po 30 kolejkach.

Legia pożegnała Radosława Majeckiego i powita Artur Boruca?

Najnowsze