Ruch - Widzew

Autor: CANAL+SPORT Święto futbolu na Stadionie Śląskim

Ekstraklasa

Takiego meczu w polskiej lidze nie było w XXI wieku! Rekordowe spotkanie przerwali jednak... kibice

2024-04-20 19:39

Mecz Ruch Chorzów - Widzew Łódź zyskał spory rozgłos dzięki wielkiej mobilizacji kibiców. Mecz 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy na Stadionie Śląskim w Chorzowie obejrzało na żywo 50 087 widzów. To absolutny rekord polskiej piłki w tym tysiącleciu. Mecz jednak na moment został przerwany.

Przed rozpoczęciem tej serii gier PKO BP Ekstraklasy Ruch Chorzów znajdował się na dnie tabeli z dorobkiem 20 punktów. Mimo trudnej sytuacji, kibice "Niebieskich" licznie zgromadzili się na Śląskim. Wszystko z prostego powodu. Mecz Ruchu z Widzewem to tzw. Mecz Przyjaźni. To sprawiło, że komfortowo na trybunach w Chorzowie czuli się sobotniego popołudnia kibice gości, których było ponad 19 tysięcy (to więcej niż może pomieścić obiekt Widzewa przy Alei Piłsudskiego w Łodzi). Niezwykła mobilizacja obu społeczności kibicowskich przyniosła efekt w postaci rekordu frekwencji.

Święto futbolu na Stadionie Śląskim zostało jednak... przerwane na kwadrans przed końcowym gwizdkiem. Wszystko przez "racowisko" jakie zgotowali kibice, uniemożliwiając przez kilka minut piłkarzom skanowanie przestrzeni. Całe boisko ukryło się w dymie pirotechniki. Piłkarze zeszli do szatni przy wyniku 2:1 dla Widzewa, a mecz wznowili o godz. 19.40.