OFICJALNIE: Legia Warszawa ma nowego trenera! Zgarnęła Czesława Michniewicza

2020-09-21 19:13 MD
Czesław Michniewicz
Autor: Cyfra Sport Czesław Michniewicz

To, o czym w ostatnich kilkudziesięciu godzinach rozmawiano bardzo intensywnie, w poniedziałkowy wieczór stało się faktem. Legia Warszawa oficjalnie poinformowała, iż podpisała kontrakt z Czesławem Michniewiczem. Szkoleniowiec pracował do tej pory jako selekcjoner reprezentacji Polski U-21 i pozostanie jeszcze na tym stanowisku do końca listopada tego roku.

W sobotę mistrzowie Polski ulegli przy Łazienkowskiej Górnikowi Zabrze i to przelało falę goryczy. Aleksandar Vuković, który wcześniej odpadł z eliminacji do Ligi Mistrzów już w II rundzie ulegając cypryjskiej Omonii Nikozja, musiał zaakceptować decyzję o zwolnieniu. Warszawianie jego następcę wybrali bardzo szybko - padło na Czesława Michniewicza, od 2017 roku pełniącego funkcję selekcjonera kadry Polski U-21.

Legia NIE TRENUJE przed ultraważnym meczem! Co dalej z mistrzami Polski?

Szkoleniowiec podpisał dwuletni kontrakt. - Wszystko potoczyło się szybko, znalazłem się przy Łazienkowskiej dzięki ofercie prezesa Mioduskiego i zgodzie prezesa Bońka, za co serdecznie mu dziękuję. Najpierw dał mi szansę zaistnieć w PZPN-ie, teraz pozwolił mi pracować w Legii. Nie mamy wiele czasu, więc przez najbliższe dni przede wszystkim będziemy starali się jak najlepiej poznać piłkarzy. Liczę na to, że będą omijały nas kontuzje, a zawodnicy, którzy wracają do nas po urazach, jak najszybciej osiągną odpowiednią formę - powiedział Michniewicz cytowany przez oficjalną stronę mistrzów Polski, legia.com.

Podczas październikowej i listopadowej przerwy na kadrę, szkoleniowiec będzie jeszcze pełnił funkcję selekcjonera kadry Polski U-21. Chce bowiem zwieńczyć swoją wielomiesięczną pracę i wprowadzić zespół na młodzieżowe mistrzostwa Europy. Później skupi się już wyłącznie na pracy z "Wojskowymi".

Robert Lewandowski zarabia ogromne pieniądze na FIKUŚNYCH TAŃCACH | Futbologia

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze