Jan Tomaszewski OSTRO o Legii. Według niego taka kara to ŻART

2020-02-13 15:32 Wal
Legia kibice
Autor: archiwum se.pl

Były reprezentacyjny bramkarz nie ma wątpliwości. - 50 tys. złotych kary dla Legii za kolejne wybryki kibiców nie zrobi na nikim wrażenia - twierdzi Jan Tomaszewski (72 l.). Bohater z Wembley uważa, że Legia powinna zapłacić pół miliona zł.

- Jest to zwykła recydywa. A kara jest dla Legii symboliczna. Już wielokrotnie warszawski klub płacił za zachowanie części kibiców. A mimo to, nie przynosi to żadnego skutku. Legia nie panuje nad zachowaniem tych ludzi. 50 metrowy transparent nie da się wnieść w chusteczce. W kieszeni. Ktoś to widział, ktoś na to pozwolił i ktoś na to nie zareagował. Taka kara jest śmiechu warta. Pół miliona złotych, to jest właściwa suma. Szkoda tylko, że cierpi na tym nasza klubowa piłka, której właściwie już nie ma - przekonuje Jan Tomaszewski.

Były legendarny bramkarz reprezentacji Polski przypomina, że Legia wielokrotnie za naganne zachowanie chuliganów płaciła dla UEFA wysokie kary, stadion był zamykany i do tej pory nic się nie zmieniło. - Kilka milionów kary, które Legia zapłaciła nie przyniosło skutku. Zresztą, o czym tutaj gadać. W Europie w klubowej piłce już nie istniejemy. Władzom Legii mogę tylko powiedzieć, że jeśli na takie zachowania pozwalają, to niech teraz płacą - zakończył bohater z pamiętnego meczu Anglia - Polska (1:1), na Wembley z 1973 roku.

Najnowsze