Trener Leicester szczerze przed meczem z Legią. Ma swój plan, mistrz Polski podoła?

2021-11-24 18:24

Brendan Rodgers, trener Leicester City, postanowił zabrać głos przed spotkaniem z Legią Warszawa w Lidze Europy. Trener "Lisów" w trakcie przedmeczowej konferencji prasowej powiedział, czego spodziewa się względem swoich podopiecznych przed meczem z mistrzem Polski. Jak sam przyznał, ma wielki plan i mimo słabej postawy "Legionistów" w lidze, jest daleki od lekceważenia rywala.

Legia Warszawa już jutro zagra przeciwko Leicester City w kolejnym meczu Ligi Europy UEFA. Mimo że "Legioniści" mogą się pochwalić zwycięstwem w pierwszym meczu przeciwko "Lisom", to drużyna z Anglii jest zdecydowanym faworytem spotkania. Swoje zdanie na temat jutrzejszego meczu przekazał menadżer drużyny z Premier League - Brendan Rodgers. Były szkoleniowiec Liverpoolu stwierdził, że jest daleki od lekceważenia mistrza Polski.

Karim Benzema skazany! Sędzia uznał go winnym szantażu na koledze z drużyny

Legia Warszawa zagra z Leicester City. Brendan Rodgers zabrał głos

Mimo że to "Lisy" są faworytem do zwycięstwa, to Rodgers daleki jest od stawiania jednostronnych osądów. Jak sam stwierdził, przed jego podopiecznymi wyjątkowo ciężki mecz.

- Czeka nas bardzo trudne spotkanie. Proszę wszystkich kibiców o wsparcie dla drużyny, bo zespół tego potrzebuje i zasługuje na to. Rozmawiałem dziś z moimi zawodnikami. Wiemy, że Legia ma swoje problemy, w lidze spisuje się słabo, ale jednocześnie była mistrzem Polski w ostatnich trzech latach. Zostały nam do rozegrania 2 mecze, wiemy, że nie będzie łatwo. Koncentrujemy się na swojej strategii na to spotkanie, na naszym nastawieniu. Mam nadzieję, że te dwa elementy w połączeniu ze wsparciem kibiców będą odpowiednią kombinacją do wygrania z Legią. - powiedział trener Leicester.

Słowa Apoloniusza Tajnera muszą niepokoić. To mogą być trudne chwile. Mowa o szkole przetrwania

Aby zobaczyć zdjęcia z pierwszego meczu Legii Warszawa przeciwko Leicester City, przejdź do galerii poniżej.

Rodgers ma plan. Tego spodziewa się po swoich piłkarzach

Były szkoleniowiec Liverpoolu wyznał, że jego piłkarze dostali odpowiednie wytyczne, a on sam liczy na wielkie emocje.

- Musimy zagrać na swoim normalnym poziomie, od początku spotkania z odpowiednią agresją, grać zespołowo, szybko odzyskiwać piłkę po stracie, a potem znajdować miejsce i wychodzić z atakami. Musimy wygrywać pojedynki 1 na 1. Pracowaliśmy nad tym ostatnio, mieliśmy też trochę czasu, żeby dojść do siebie po poprzednim meczu. Niezależnie od problemów Legii, musimy skupić się na sobie, na swoim pomyśle na ten mecz i zagrać z pewnością siebie. Mam nadzieję, że sprawimy Legii sporo problemów. Naszym atutem będzie koncentracja, potrafimy też udźwignąć ciężar gry. Spodziewamy się jednak wyrównanego meczu. - mówi Rodgers.

Sonda
Leicester City - Legia Warszawa: kto wygra?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze