Młodzi z Lecha rządzą w lidze

Autor: JACEK KOZIOŁ/SUPER EXPRESS Lech Poznań, Kamil Jóźwiak - Lech Poznań - Lechia Gdańsk RELACJA NA ŻYWO

Udana zemsta Lecha na Lechii. Kolejorz coraz bliżej Ligi Europy [WIDEO]

2020-07-12 19:44

Przed kilkoma dniami to Lechia była górą i po konkursie rzutów karnych zapewniła sobie awans do finału Pucharu Polski. Gospodarze chcieli się zrewanżować rywalom za wyeliminowanie z rozgrywek pucharowych. Plan wykonali, byli skuteczni, co przełożyło się na wygraną 3:2. Zobaczcie jak Dani Ramirez przymierzył z rzutu wolnego, a jakim atomowym uderzeniem popisał się Kamil Jóźwiak. Podopiecznym Dariusza Żurawia należy im się także nagana za momenty dekoncentracji. Poznaniacy zrównali się punktami z Piastem, z którym powalczą o wicemistrzostwo Polski. Gliwiczanie już mają zapewniony awans do eliminacji Ligi Europy.

Piłkarze Lecha spotkanie zaczęli obiecująco. Potrzebowali dwudziestu minut, aby dwa razy zaskoczyć obronę gdańskiej drużyny. Strzelanie rozpoczął Dani Ramirez, który precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego. Hiszpan trafił także w Pucharze Polski. Po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego na pole karne piłkę odbił Duszan Kuciak, ale zrobił to wprost pod nogi Roberta Gumnego.

Zabójczy kwadrans Piasta. Tak Piotr Parzyszek i Jorge Felix trafiali z Jagiellonią [WIDEO]

Przy stanie 1:0 gospodarzom przytrafił się pierwszy błąd. Wprawdzie Łukasz Zwoliński zdobył bramkę, ale sędzia po analizie VAR zmienił decyzję i jej nie uznał. To była słuszna decyzja, bo jeden z rywali był na pozycji spalonej. Jednak Lechia przed przerwą w końcu zaskoczyła obronę poznaniaków, a kontaktową bramkę zdobył Omran Haydary. Tyle, że odpowiedź podopiecznych Dariusza Żurawia była natychmiastowa. Zabójcza akcja i trzeci cios zadał Kamil Jóźwiak. Trzeba przyznać, że w tej części nie brakowało emocji.

Legia wpłynęła na mistrzowskie wody. Tak lider celebrował zdobycie tytułu [GALERIA]

Tymczasem początek drugiej połowy zaczął się zaskakująco. Znów zdrzemnęła się obrona „Kolejorza”, a z jej gapiostwa skorzystał Ze Gomes. W tej sytuacji piłkę stracił obrońca Wołodymyr Kostewycz. Goście próbowali wyrównać, ale bez powodzenia. W końcówce czerwoną kartkę zobaczył Conrado, który bezmyślnie zaatakował Jakuba Modera. Na szczęście pomocnikowi Lecha nic się nie stało. Jednak całe zdarzenie i faul Brazylijczyka wyglądał groźnie.

Wychowanek ratuje Pogoń. Kacper Smoliński z premierowym golem w lidze [WIDEO]

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3:2

Bramki: 1:0 Dani Ramírez 5. min, 2:0 Robert Gumny 22. min, 2:1 Omran Haydary 42. min, 3:1 Kamil Jóźwiak 45. min, 3:2 Ze Gomes 47. min

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 6432

Żółte kartki: Satka, Mleczko (Lech) - Nalepa (Lechia)

Czerwona kartka: Conrado (89. minuta, Lechia, za brutalny faul)

Lech Poznań: Miłosz Mleczko - Robert Gumny, Lubomír Satka, Dorde Crnomarković, Wołodymyr Kostewycz - Jakub Kamiński, Pedro Tiba (90. Karlo Muhar), Jakub Moder, Dani Ramírez (78. Filip Marchwiński), Kamil Jóźwiak - Timur Żamaletdinow (72. Christian Gytkjaer)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Mario Maloca, Rafał Pietrzak - Omran Haydary (73. Jaroslav Mihalík), Jarosław Kubicki, Tomasz Makowski, Jakub Kałuziński (65. Maciej Gajos), Ze Gomes (70. Conrado) - Łukasz Zwoliński