Autor: Cyfra Sport Josue

Ligowy klasyk

Legia lepsza w ligowym klasyku! Widzew walczył do końca, ale poległ na własnym terenie

2022-08-12 22:33

Po wielu latach oczekiwania kibice Widzewa Łódź w końcu mogli emocjonować się wielkim ligowym klasykiem. Do Miasta Włókniarzy przyjechała Legia Warszawa, a więc odwieczny rywal Widzewa. Zespół ze stolicy był faworytem piątkowej rywalizacji i z tej roli wywiązał się znakomicie. Podopieczni Kosty Runjaicia wygrali 2:1 i zanotowali drugie zwycięstwo z rzędu.

Widzew Łódź - Legia Warszawa 1:2 (0:2)

Bramki: Lipski 90+10 - Johansson 30, Kapustka 42

Żółte kartki: Pawłowski, Czorbadżijski - Rose, Jędrzejczyk

Widzew: Ravas - Stępiński, Czorbadżijski, Żyro - Danielak, Kun (88. Hansen), Shehu (46. Sanchez), Nunes - Terpiłowksi, Pawłowski (88. Szota), Letniowski (46. Lipski)

Legia: Tobiasz - Johansson, Rose, Jędrzejczyk, Mladenović - Wszołek, Kharatin (87. Slisz), Kapustka (71. Rosołek) - Josue, Baku (87. Pich) - Muci (77. Augustyniak)

Po ośmiu latach do Ekstraklasy wrócił wielki ligowy klasyk. Widzew znów mógł zmierzyć się z Legią w najwyższej klasie rozgrywkowej. Łodzianie nie będą jednak wspominać najlepiej pierwszego meczu z Legią po powrocie do PKO Ekstraklasy. W pierwszej połowie widowisko być może nie było porywające, ale podopieczni Kosty Runjaicia wypunktowali gospodarzy.

Najpierw w 30. minucie Mattias Johansson popisał się znakomitym strzałem z linii pola karnego i technicznym uderzeniem pokonał Henricha Ravasa. Kibice z Warszawy na drugą bramkę czekali niespełna kwadrans. Legia prowadzenie podwyższyła w 42. minucie, a na listę strzelców wpisał się Bartosz Kapustka, który wykorzystał podanie Ernesta Muciego.

Po zmianie stron Widzew był bardziej aktywny, ale wystarczyło to tylko na jedną bramkę. Zdobył ją w doliczonym czasie gry Patryk Lipski, pokonując bramkarza stołecznej drużyny strzałem głową. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Legii, która zanotowała drugie zwycięstwo z rzędu.

Widzew Łódź - Legia Warszawa

Witamy w relacji na żywo z meczu Widzew Łódź - Legia Warszawa. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:30. Bądźcie z nami!

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy. Widzew Łódź na własnym obiekcie zmierzy się z Legią Warszawa!

Dzięki temu, że Widzew Łódź awansował do Ekstraklasy i wrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej, kibice dostali kolejny ligowy klasyk. Spotkania Widzewa z Legią zawsze rozgrzewają kibiców i skupiają uwagę wielu fanów. Nawet tych, którzy na co dzień nie wspierają Widzewa bądź Legii.

Atmosfera na stadionie w Łodzi będzie dziś fenomenalna. Na trybunach zasiądzie komplet widzów i gospodarze mogą liczyć na gorący doping. Nie brakuje również fanów z Warszawy, którzy szczelnie wypełnili klatkę. A jeśli piłkarze nie zawiodą, dostaniemy fantastyczny spektakl!

Nieco więcej powodów do zadowolenia po ostatnich spotkaniach ma Legia Warszawa. Podopieczni Kosty Runjaicia wygrali dwa spotkania, raz zremisowali i raz przegrali. Widzew natomiast dwa razy schodził z boiska pokonany, raz zdobył komplet punktów i raz podzielił się punktami.

Piłkarze wyszli już na murawę. Przed nami oficjalne powitanie, losowanie stron i zaczynamy!

Zaczynamy!

1'

I od razu pierwszy strzał Legii! Baku wykorzystał błąd Kuna, który nie przyjął piłki i uderzył z dwudziestu metrów. Minimalnie obok słupka.

5'

Legia stara się utrzymywać przy piłce, ale Widzew świetnie presuje. Gospodarze przechwycili piłkę w pole karne gości powędrowało dośrodkowanie. Letniowski do niej nie zdążył.

8'

Bardzo dobre podanie Baku do Josue, który wbiegał w pole karne. Obrońcy Widzewa w ostatniej chwili przecięli podanie, a po chwili Rose sfaulował Pawłowskiego i zobaczył żółtą kartkę.

13'

Gra toczy się przeważnie w środku pola. Wszystko się dzieje na sporej intensywności i po obu stronach widać sporą wolę walki. Przed chwilą doszło do spięcia Żyry i Josue.

17'

Tempo gry w Łodzi nie jest najgorsze, natomiast brakuje sytuacji podbramkowych. Gra zamknęła się w środku pola.

21'

Legia w końcu przedarła się w pole karne rywali. Kapustka podaniem próbował znaleźć partnerów, jednak obrońcy Widzewa świetnie poradzili sobie z zagrożeniem.

25'

Sprint Baku w pole karne. Niemiec doszedł do podania za plecy rywali. Dograł w pole karne. Strzał głową próbował oddać Wszołek. Zrobił to niedokładnie. O dobitkę pokusił się Muci, ale i to nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

30'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mattias Johansson!

Przepiękne uderzenie Szweda! Prawy obrońca dostał podanie od Muciego u zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Futbolówka po murawie sunęła wolno, ale była na tyle precyzyjnie uderzona, że bramkarz Widzewa nie miał szans na obronę.

35'

Widzew stara się szybko odgryźć. Akcje łodzian zatrzymują się na szesnastym metrze i Tobiasz nie musiał wykazać się swoimi umiejętnościami.

39'

Gospodarze nie oddali jeszcze celnego strzału w tym spotkaniu. W dodatku trudno im się zbliżyć do bramki Legii i trudno spodziewać się, aby mogli szybko wyrównać wynik spotkania.

40'

Shehu postanowił oddać strzał z narożnika pola karnego. Starał się "zawinąć" po długim słupku. Zabrakło precyzji.

42'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Bartosz Kapustka!

Dobra, składna akcja Legii i znów asysta Muciego. Albańczyk dograł idealnie do Kapustki, który z kilku metrów wpakował piłkę do siatki. Sędzia sprawdzał jeszcze, czy Josue nie dotykał piłki ręką w akcji bramkowej, ale uznał gola.

Koniec pierwszej połowy!

Być może nie jest to najbardziej porywające spotkanie, ale Legia punktuje Widzew. Dwie bramki do przerwy sprawiają, że trzy punkty są blisko Wojskowych.

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

47'

Kun spróbował uderzenia zza pola karnego. Dużo jednak brakowało do celu, bo piłka przeleciała jednak daleko od bramki Legii.

49'

Kolejny strzał Widzewa. Tym razem szczęścia próbował Nunes. Znów jednak daleko od bramki.

52'

Piłka z prawej strony pola karnego dotarła do Lipskiego. Pomocnik od razu zdecydował się na strzał. Piłka wylądowała jednak na nodze obrońcy Legii.

54'

Ależ błąd Tobiasza. Bramkarz Legii próbował wykopać piłkę i trafił w Sancheza. Hiszpan miał przed sobą pustą bramkę, jednak Tobiasz zdążył naprawić swój błąd.

58'

Widzew w drugiej połowie zdecydowanie lepiej radzi sobie z konstruowaniem ataków. Wciąż brakuje skuteczności i dokładności pod bramką rywali.

62'

Legia ma spore problemy, aby przedrzeć się przez linię środkową boiska. Widzew naciska, Widzew się stara. Ale do złapania kontaktu z przeciwnikiem wciąż daleko.

66'

Jeden z niewielu momentów, w których Legia próbowała budować atak pozycyjny. Skończyło się na niecelnym podaniu Josue.

69'

Terpiłowski zdecydował się na uderzenie z około 20 metrów. Piłka pofrunęła tuż obok lewego słupka bramki Legii.

73'

Pawłowski do Terpiłowskiego. Ten uderzył z pierwszej piłki z dwunastu metrów. Mladenović zdołał w ostatniej chwili wsadzić nogę i zablokować strzał.

74'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Patryk Stępiński!

A jednak nie ma bramki! Po analizie VAR sędzia Szymon Marciniak wskazał pozycję spaloną.

81'

Mecz przerwany. Kibice w stronę piłkarzy zaczęli rzucać butelkami.

84'

Gra wznowiona. Widzew na pewno będzie starał się odrabiać straty.

86'

Uderzenie głową Terpiłowskiego po dośrodkowaniu Stępińskiego. Dobra interwencja Tobiasza.

89'

Wszołek! Skrzydłowy Legii znalazł się w świetnej sytuacji i miał przed sobą tylko Ravasa! Bramkarz Widzewa z dobrą interwencją!

90+1

Dziesięć minut doliczonych do drugiej połowy.

90+5

Legia stara się dłużej utrzymywać przy piłce, co nie jest żadnym zaskoczeniem. Tutaj raczej się już nic nie zmieni, jeśli chodzi o zwycięzcę spotkania.

90+10

GOOOOOOOOOL! Patryk Lipski!

A jednak Widzew nie odpuścił! Lipski wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i pokonał Tobiasza strzałem głową!