Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 0:2. Kolejna klęska Białej Gwiazdy, Jaga czekała 26 lat

2014-10-04 0:54

Wisła Kraków przegrała trzeci ligowy mecz z rzędu. Pokonała ją Jagiellonia Białystok, która na zwycięstwo przy Reymonta czekała 26 lat! Podopieczni Michała Probierza wygrali 2:0 i awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Wisła, która bardzo chciała się zrehabilitować za ostatnie porażki, rozpoczęła mecz z impetem i zaatakowała. Łukasz Garguła trafił z rzutu wolnego w słupek, groźnie strzelał też Semir Stilić, ale obronną ręką wyszedł Bartłomiej Drągowski.

W drugiej połowie goście w końcu zaczęli grać odważniej. To przyniosło błyskawiczny efekt, bo już w w 53. minucie Maciej Gajos dośrodkował z rzutu rożnego, a akcję strzałem głową wykończył Michał Pazdan.

Podbeskidzie - Śląsk 2:2. Lider nie dla wrocławian

Wisła nadal atakowała, ale cuda w bramce białostocczan wyczyniał Drągowski. To jemu podopieczni Michała Probierza mogą zawdzięczać komplet punktów. W końcówce odsłoniętą Wisłę dobił po szybkim kontrataku Mateusz Piątkowski.

Jagiellonia awansowała na drugie miejsce w tabeli. Ma tyle samo punktów (20) co Legia Warszawa i Śląsk Wrocław. Wisła jest szósta z 18 punktami na koncie i po 11. kolejce na pewno utrzyma tę pozycję.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:0)
Pazdan 53, Piątkowski 90+2

Wisła Kraków: Michał Buchalik - Dariusz Dudka, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Maciej Sadlok - Łukasz Garguła (58. Wilde-Donald Guerrier), Maciej Jankowski (79. Emmanuel Sarki), Alan Uryga, Semir Stilic, Rafał Boguski (74. Mariusz Stępiński) - Paweł Brożek

Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski - Filip Modelski, Sebastian Madera, Michał Pazdan, Marek Wasiluk - Jan Pawłowski (46. Nika Dżalamidze), Rafał Grzyb, Maciej Gajos, Taras Romanczuk (88. Przemysław Frankowski), Patryk Tuszyński - Mateusz Piątkowski (90+3. Povilas Leimonas)

Żółte kartki: Wilde-Donald Guerrier, Maciej Sadlok - Filip Modelski.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail