Wisła wygrywa, Brożek jest wielki!

2009-04-25 12:45

Wisła Kraków pewnie wygrała 3:1 z Górnikiem Zabrze i na 48 godzin awansowała na pozycję lidera tabeli. Dramatyczna sytuacja ostatnich w tabeli zabrzan w niczym nie uległa poprawie.

Bohater meczu: Paweł Brożek (Wisła Kraków)

Pierwszy raz po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana od pierwszych minut zagrał snajper Wisły, Paweł Brożek. Już w pierwszej połowie wpisał się na listę strzelców, po przerwie dołożył drugą bramkę. Zrównał się tym samym liczbą bramek z dotychczasowym liderem klasyfikacji strzelców, Takesure Chinyamą z Legii Warszawa.

Trener Skorża na przedmeczowej konferencji prasowej podkreślał, że Paweł Brożek nie jest jeszcze w najwyższej formie. Momentami faktycznie było widać było u niego jeszcze brak czucia piłki. Jednak nawet nie będąc w optymalnej formie Brożek z łatwością dochodził do sytuacji strzeleckich i zdobył aż dwa gole. Pokazał tym samym jakim jest klasowym napastnikiem, oraz jak ważnym piłkarzem dla swojego zespołu.

Tak padały bramki:
0:1 Po podaniu z głębi pola z lewej strony wbiegł w pole karne Banaś. Defensywa Wisły próbowała zastawić pułapkę off-sidową, czekała też, czy sędzia nie odgwiżdże faulu na Marku Zieńczuku. Liniowy jednak nie podniósł chorągiewki, a Banaś wpakował piłkę do siatki.

1:1 Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Junior Diaz złożył się do główki z 6 metrów. Po wybiciu piłki przez obrońców, dobijał Paweł Brożek. To pierwsza bramka snajpera Wisły po powrocie po kontuzji kolana.

2:1 Lewą stroną wbiegał w pole karne Piotr Ćwielong, posłał piłkę do Rafała Boguskiego, który pewnym, mocnym strzałem w długi róg bramki pokonał Vaclavika.

3:1 Z prawej strony dośrodkował w pole karne Łobodziński, Paweł Brożek sprytnym strzałem, po koźle, zmylił Vaclavika i wpakował piłkę w długi róg bramki gości

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 3:1 (1:1)

0:1 Banaś 14. min
1:1 Paweł Brożek 28. min
2:1 Boguski 72. min
3:1 Paweł Brożek 83. min

Sędzia: Hubert Siejewicz

Żółte kartki: Łobodziński (Wisła)

Wisła: Pawełek - Baszczyński, Głowacki, Marcelo, Piotr Brożek , Małecki (61. min - Ćwielong), Diaz (68. min - Jirsak), Sobolewski, Zieńczuk (68. min - Łobodziński), Paweł Brożek, Rafał Boguski

Górnik: Vaclavik - Bonin, Pazdan, Banaś (34. min - Smirnovs), Magiera, Strąk, Przybylski, Danch, Gorawski (39. min - Jarka), Pitry (75. min - Kołodziej), Szczot