Kamil Grosicki

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Grosicki

Kibice w szoku

Wykształcenie Kamila Grosickiego to wielkie zaskoczenie. Szkolna tajemnica o przerwaniu nauki

2023-08-10 19:31

Kamil Grosicki przez lata stanowił o sile reprezentacji Polski. Choć czas mija nieubłaganie, to „Grosik” wciąż imponuje na boisku. Choć już „tylko” w Ekstraklasie, gdzie występuje w barwach Pogoni Szczecin. Grosicki stał się idolem dla wielu futbolowych adeptów, choć jego wykształcenie można oddać popularnym stwierdzeniem: „nie matura, a chęć szczera zrobi z ciebie bohatera”.

Kamil Grosicki i jego wykształcenie to dość popularny temat wśród kibiców. Nie jest to oczywiście odosobniony przypadek. Szkolne tajemnice wielu znanych sportowców wzbudzają zainteresowanie w sieci. Pojawiają się kolejne teksty, które demaskują naukowe osiągnięcia (lub ich brak) wśród piłkarzy, skoczków narciarskich, biegaczy narciarskich, siatkarzy, lekkoatletów i przedstawicieli wielu innych dyscyplin. Jak na tle pozostałych reprezentantów naszego kraju wygląda Kamil Grosicki? Okazuje się, że w swoim życiu zdecydowanie postawił na piłkę nożną i edukacja nie stanowiła dla niego najważniejszego punktu w rozwoju. Z perspektywy czasu można ocenić, że w pewnym momencie podjął właściwą decyzję, choć wówczas zapewne wątpliwości było całkiem sporo.

Przypadkiem wyszły na jaw prawdziwe zarobki Roberta Lewandowskiego w Barcelonie! Szokujące. Taką pensję naprawdę ma Polak

Kamil Grosicki wykształcenie. Przerwał naukę

Wielu reprezentantów Polski jeszcze w trakcie piłkarskiej kariery postanawia podjąć studia na wyższych uczelniach. Kończą zazwyczaj kierunki związane z wychowaniem fizycznym, choć nie tylko. Tymczasem Grosicki w młodości przerwał naukę po dwóch latach gimnazjum! Zapewne wtedy ostatecznie podjął decyzję, że stawia wszystko na jedną kartę i zajmuje się na poważnie sportem. Czy ostatecznie „Grosik” skończył choć gimnazjum?

Nowe wyzwanie przed Carlitosem. Gwiazdor pożegnał Legię, odpali w...

Grosicki po latach wrócił do szkoły

Odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca. Opierając się na danych ze strony strefaedukacji.pl można dowiedzieć się, że piłkarz Pogoni Szczecin i jeszcze niedawno filar biało-czerwonej kadry zdecydował się na zakończenie gimnazjum w prywatnej szkole. Później jednak nie związał się z oświatą i zakończył przygodę ze szkołą jeszcze przed maturą. Skrzydłowy i bez tego dobrze radzi sobie zarówno na boisku, jak i w biznesie, czego dowodem są liczne współprace reklamowe z udziałem piłkarza.

Najnowsze